מרפאת סדציה

חדש במרכז הרפואי צפון
מרפאת סדציה (הרגעה/הרדמה), לילדים עם צרכים מיוחדים

הורים יקרים,
פתחנו לרשותכם מרפאה חדשה שנותנת מענה למקרים בהם נדרשת פעולה הרדמה או הרגמה לילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים. מטרת המרפאה לתת שירות רפואי מקיף ורב-תחומי עם דגש על הצרכים הייחודיים של ילדים ובני נוער  אלה.
מהי מרפאת סדציה ?
ילדים ובני נוער בעלי צרכים מיוחדים, סובלים  לעיתים קרובות, מבעיות רפואיות מורכבות הכוללות הפרעות התנהגותיות משמעותיות. מצב כזה מהווה אתגר בטיפול רפואי ובמעקב. במצב כזה, ביצוע בדיקות לעיתים קרובות מאופיין בחוסר שיתוף פעולה ותגובה רגשית שלילית בלתי נשלטת הכוללת אגרסיות והתנגדות פיזית. לכן, מומלץ לבצע בדיקות תחת סדציה המאפשרת את ביצוען המלא תוך מזעור הסבל והחוויה הרגשית השלילית.
הצוות הרפואי במרפאה כולל רופאים בכירים וצוות סיעודי מהיחידה לטיפול נמרץ ילדים, להם הכשרה וניסיון רב בביצוע סדציה בילדים\בני נוער. 

יעוד המרפאה הוא מתן שירותים רפואיים תחת סדציה\הרדמה  לילדים וצעירים בעלי צרכים מיוחדים עד גיל 21 ,  בצורה מרוכזת במסגרת ביקור אחד תוך תכנון מותאם ומאורגן מראש בהתאם לבדיקות הנחוצות.
ריכוז כל הבדיקות לביקור אחד מייעל את הטיפול, ומקטין את מספר הביקורים בבתי חולים, ולכך חשיבות רבה בשגרת היומיום של הילד\ה והוריו, מפחית היעדרות מהמסגרת חינוכית, ימי עבודה של ההורים וכדומה.
הזמנת תור ותיאום הבדיקות
לפני הביקור במרפאה, תתבקשו להעביר את המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, בתיאום עם הרופא המטפל בקהילה ובהתאם להמלצות הרופאים המומחים יוחלט על הבדיקות הנחוצות.
צוות המרפאה יקבע את סדר הבדיקות ויתאם עם הגורמים הרלוונטיים במרכז הרפואי (בדיקות הדמיה, ייעוץ רופאים מומחים וכו') את לוח הזמנים, זאת על מנת להפחית במידת האפשר את משך זמן הסדציה.
בדיקת קורונה ?
בהתאם למספר הבדיקות  וסוג הבדיקות המתכוננות, יבחן הצורך בביצוע בדיקת קורונה.  במידה ויהיה צורך, יש לבצע בדיקת קורונה בקהילה בימים שלפני הביקור.  או כשלב ראשון בביקור עצמו – תבוצע בדיקת קורונה תחת סדציה,( יאריך את משך הביקור בשעה לערך).  

הבדיקות המבוצעות במרפאה:
1. בדיקת רופא מומחה: מחלקת כירורגיית פה ולסת, מחלקת נשים, יחידת העיניים
2. בדיקות דם
3. בדיקות הדמיה ובדיקות עזר, כמו לדוגמא אולטראסאונד, אקו לב
4. כל בדיקה או פעולה אחרת המצריכה שיתוף פעולה של המטופל

אנו לרשותכם,
בתקווה שנהיה לעזר למען הטיפול הרפואי המיטבי בילדכם,
ד"ר אמיר בר וצוות מרפאת סדציה לילדים עם צרכים מיוחדים

לפרטים ויצירת קשר:
דואל: sed@tzmc.gov.il, טלפון: 050-6442562, פקס: 04-6652371