אורטופדיה - ירך + ברך

אחראי: ד"ר סקר ח'מאיסי

במסגרת השרות אנו מטפלים במגוון רחב של בעיות. הן במבוגרים והן בילדים.
הבעיות השכיחות במבוגרים: שברים בצוואר הירך - בגיל המבוגר קיימת ירידה ניכרת בצפיפות העצם (אוסטיאופורוזיס), בגיל זה לוקים גם בחוסר שיווי משקל ובמחלות אחרות ומכאן הדרך לנפילה ושבירה של צוואר הירך קצרה.

שינויים ניוונים במפרק הירך - מאופיינים ע"י שחיקה של הסחוס המפרקי והיצרות המרווח המפרקי. שינויים אלה מתבטאים בכאבים במפרק הירך, צליעה, הגבלה בטווח התנועות, והגבלה תפקודית בחיי היום יום. הטיפול הניתוחי הוא החלפה מלאה של מפרק הירך ע"י משתל מלאכותי המחקה את המפרק הקיים בצורת עלי ומכתש.

ארתרוסקופיה הינה שיטה לאבחון וטיפול בבעיות פרקים (ברך, כתף, קרסול, וכו'.) לאחר שהמטופל מורדם מוכנס מכשיר אופטי זעיר (בקוטר 5 מ”מ) שבקצהו מצלמת וידאו, באופן בו ניתן לצפות במתרחש בפרק על גבי מסך טלוויזיה. בהמשך, מוכנסים מכשירי ניתוח זעירים, לפרק דרך חורים קטנים, המשמשים לטיפול בבעיה שנצפתה. שיטה זו מאפשרת חזרה מהירה לפעילות שגרתית של המטופל, והורדת התחלואה שלאחר הניתוח.

הכאב בברך הינו בשל תהליך ניווני ראשוני (טבעי) או משני (חבלתי) בו המשטחים הסחוסיים פגועים, המרווח המפרקי מצטמצם בהדרגה עד להעלמות ובהמשך מופיעה דלקת בפרק בעקבות השחיקה מלווה בהופעת זיזי עצם ועיוות בציר הגף התחתון (ברך עקומה).  המגבלות העיקריות הינן כאב וירידה בתפקוד היום יומי. ככל שהכאב והנוקשות בברך מתגברים, הליכה פשוטה וטיפוס במדרגות הופכים למאומצים. בשלב בו טיפול שמרני אינו עוזר ניתן לשקול טיפול ניתוחי – החלפה של מפרק הברך.

הפתרון הניתוחי (הכירורגי) הינו החלפה  של מפרק הברך במפרק מלאכותי ועגינתו בעצם ע"י דבק (צמנט) ייעודי לכך. אם התהליך הניווני מתפשט לשני מדורי הברך (המדיאלי והלטראלי) הטיפול המתאים הוא החלפה שלמה של הברך אך ישנם מקרים כי התהליך הניווני פוגע רק באחד מהמדורים, ובמקרים כאלה יש אפשרות להחלפה חלקית של הברך במדור הפגוע בלבד.

המרפאה פעילה בימי חמישי בשעות 09:00-12:30.


 כאן ניתן להוריד דפי מידע הכוללים הסברים מפורטים על הבדיקה/הפרוצדורה שהנך עתיד לעבור.
 

  שם המרפאה              אחראיות              ימים שעות פעילות      מיקום          טלפון לזימון תורים        
 מרפאת פרק ירךד"ר סקר ח'מאיסי   ימי ג'
12:00 - 09:00
מרפאות חוץ
קומה 1

04-6652291


זימון תור למרפאה