יחידה : אורולוגיה

מנהל יחידה

ד"ר קונסטנטינובסקי אלכס

אח/ות אחראי/ת

גב' מרסי פוייר

  • מידע כללי

  • צוות המחלקה

  • אקדמיה

  • דפי מידע

יחידת אורולוגיה במרכז הרפואי צפון (פוריה), מהווה כיום מוקד מצויינות וכתובת להפניות חולים מכל חלקי הארץ. היחידה עוסקת בכל תחומי האורולוגיה הכללית וכן באנדו אורולוגיה, אורו-אונקולוגית, ניתוחים לפרוסקופים מתקדמים, ניתוחים לתיקון אי-שליטת שתן בנשים וניתוחי ערמונית לסוגיהם בגברים. ביחידה משתמשים במכשור המודרני ביותר המוכר בתחום. 


לוח פעילות אמבולטורית - אורולוגיה


אבחון סרטן הערמונית


היחידה פועלת לאבחון סרטן הערמונית גם בבדיקות לגילוי מוקדם.
מתוכנן לקום מערך אמבולטורי עם מכשור מתקדם בסוגו לנטילת ביופסיות אבחנתיות מערמונית.

אבחון וטיפול בסרטן הכליה: הניתוחים מתבצעים בשיטה מודרנית זעיר פולשנית-לפרוסקופית. כמו כן מבוצעים ניתוחים משמרי כליה בהם בהתוויות הנכונות ניתן להסיר רק חלק של הכליה הנגוע בגידול. בחלק מהמקרים של גידולים קטנים בתוך מערכות מאספות של השתן מבצעים ניתוחים אנדוסקופיים ומסירים גידול בעזרת הלייזר.

אבחון וטיפול בסרטן השלפוחית: מבצעים בדיקות אבחנתיות לגילוי מוקדם של סרטן השלפוחית, הניתוחים נעשים בגישה אנדוסקופית בעזרת מכשור מודרני בטכנולוגיה הבטוחה יותר לחולה.


טיפול באבנים בדרכי השתן ואנדו-אורולוגיה


מכלול שלם של ניתוחים מודרניים לטיפול באבנים בדרכי השתן, גידולים, היצרויות ועוד. הטיפול באבנים בדרכי השתן עבר מהפך בשני העשורים האחרונים.

פרט לריסוק חוץ גופי לא פולשני של אבנים בדרכי השתן, מתבצעות מגוון פעולות זעיר-פולשניות, המחליפות כיום את הניתוחים הפתוחים הוותיקים. הניתוחים מבוצעים באמצעות מכשור אופטי ייחודי עדין וטכנולוגית לייזר מתקדמת מסוג הולמיום-לייזר, הנמצאים ברשותנו, ללא כל קשר להרכב הכימי של האבנים. בפעולות הללו אין צורך בחתך כלל, וניתן גם לטפל גם בבעיות אחרות בדרכי השתן כגון הצרויות וגידולים קטנים.


ניתוחים לטיפול בהגדלה שפירה של הערמונית

אנו נמצאים בעידן של התפתחות מואצת של מגוון אופציות טיפוליות אלטרנטיביות הנועדות לתת פיתרון לחסימות במוצא שלפוחית השתן עקב הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית.

כיום ביחידה מבוצעים ניתוחים אנדוסקופיים להסרת הערמונית המוגדלת בעזרת מערכת המתקדמת מסוגה, העובדת על עיקרון של אנרגיית חשמל דו-קוטבי, הבטיחותית מאוד, במיוחד לפציינטים המורכבים מבחינת מחלות רקע. אנו היחידים באזור הצפון שמבצעים ניתוחי ערמונית במכשור זה.

בקרוב לצידם של הניתוחים מתקדמים הללו, נתחיל בביצוע ניתוחים חדשניים לטיפול בערמונית המוגדלת באמצעות אנרגיית לייזר מסוג הולמיום. שיטה זו מהווה תחליףלניתוחים הסטנדרטים שהפרופיל הבטיחותי שלהם אינו נטול סיבוכים. הוכח שיעילות גישה ניתוחית זו הינה גבוהה מכל טיפול סטנדרטי או אלטרנטיבי פולשני אחר. בשיטה זו ניתן לנתח גם את החולים המסובכים ביותר, שלא נותחו בעבר ואת אלו שמקבלים מדללי דם לסוגיהם.


לפרוסקופיה

הטכנולוגיות והניסיון העשיר העומדים לרשות היחידה האורולוגית בבית החולים מאפשרות ניתוחים בתחום לפרוסקופי, שזו הגישה המקובלת מאוד כיום בתחומים השונים של הכירורגיה המודרנית.הטכנולוגיות והניסיון העשיר העומדים לרשות היחידה האורולוגית בבית החולים מאפשרות ניתוחים בתחום לפרוסקופי, שזו הגישה המקובלת מאוד כיום בתחומים השונים של הכירורגיה המודרנית.

אופציה זו לניתוחים פתוחים, שהתפתחה מאוד בעשור האחרון, מוצעת כיום כשיגרה במקום הטיפול הכירורגי הפתוח המסורתי עבור חולים הזקוקים לניתוחי כליה, כולל מקרים בהם יש צורך בכריתה חלקית של הכליה והוצאת רק חלק הנגוע בגידול, מסיבות ממאירות או שפירות, תוך שימור מקסימאלי של רקמת הכליה הנותרת.

ניתוחים לפרוסקופים מקובלים כיום לטיפול גם במחלות בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), בגידולים רטרופריטונאליים, לניתוחים בילדים לחיפוש אשך טמיר תוך בטני, תיקון של פגמים מולדים במערכת השתן העליונה (כגון היצרות במעבר בין אגן הכליה לשופכן) וניתוחים בכיס השתן.

בשיטת טיפול ייחודית זו, להבדיל מניתוח פתוח הכרוך בחתך גדול, מבוצע הניתוח דרך פתחים זעירים בדופן הבטן, תוך שימוש במצלמה ובמכשור מיוחד ומתקדם, משלב אנרגיות שונות. מכאן, שביצוע הניתוח בגישה הלפרוסקופית כרוך בפחות כאב, משך אשפוז קצר יותר והחלמה מהירה יותר מאשר ניתוח פתוח. בנוסף, מתקבלות תוצאות קוסמטיות-אסתטיות, קליניות ואונקולוגיות עדיפות על פני ניתוח פתוח. כיום ניתן לבצע ניתוחים אורולוגיים רבים בגישה לפרוסקופית וליהנות מיתרונותיה.

היחידה הינה אחת מהמובילות בניתוחים לפרוסקופיים בארץ ומבוצע בה מגוון רחב של ניתוחים לפרוסקופיים אונקולוגיים, ורקונסטרוקטיביים.


סרט הסבר - ניתוחי האדרנל (יותרת הכליה) - Adernal Surgery (קישור לאתר הר"י)

חזור לראש העמוד

מנהל המחלקה: ד"ר אלכס קונסטנטינובסקי

אחות אחראית: גב' גב' מרסי פוייר
סגנית אחות אחראית: גב' יהודית סימה
מזכירה: גב' הלית כהן

צוות רפואי

ד"ר נינה קוצ'רסקי
ד"ר גיורא כץ

מועד פרסום

בטאון

שם המאמר


11/2009

Endourol. 2009 Nov;23(11):1839-42.  

Concomitant laparoscopic renal surgery and cholecystectomy: outcomes and technical considerations. 

 


 פעולהקובץ להורדה       
מידע למטופל - שטיפת שלפוחית השתן עם BCG                                                                                לחץ כאן   
  
מידע למטופל - ביופסיה של בלוטת הערמונית לחץ כאן
  
מידע למטופל - בדיקת אורודינמיקה לחץ כאן
  
מידע למטופל - בדיקת אורופלומטריה לחץ כאן
  
הדרכה למטופל לאחר הוצאת קטטר לחץ כאן
  
הדרכה למטופל לאחר הרחבת שופכה לחץ כאן
  
הדרכה למטופל המשתחרר לביתו עם קטטר בכיס השתן לחץ כאן
  
מידע למטופל - טיפול במיטומיצין סי בשטיפה חמה לשלפוחית השתן לחץ כאן
  
מידע למטופל - טיפול במיטומיצין סי בשטיפה קרה לשלפוחית השתן לחץ כאן
  
הנחיות לטיפול בנפרוסטום (נקז כליה) בבית  לחץ כאן