יחידה : נוירולוגיה

מנהל יחידה

ד"ר ניזאר חוראני

  • מידע כללי

  • צוות המחלקה

  • דפי מידע

היחידה הנוירולוגית כוללת 4 מיטות אשפוז במסגרת מחלקה פנימית א', מרפאה נוירולוגית, מכון EEG ויעוצים במחלקות האשפוז ובמלר"ד.

היחידה נותנת שירות מקצועי ואיכותי בתחום הנוירולוגי. לפני כשנתיים פתחנו מכון EEG , תחילה נתן המכון מענה למטופלים המאושפזים במחלקות ובהמשך, מאז אוגוסט 2013, אנו נותנים שירות גם למטופלים אמבולטוריים. הבדיקות מבוצעות בעזרת ציוד מתקדם ובתנאי בדיקה מאוד נוחים. אנו מבצעים בדיקות EEG בערנות ובשינה למטופלים מכל הגילאים, כולל פגים. בדיקת EEG מסייעת מאד באבחון אפילפסיה ומצבים אחרים של הפרעות במצב ההכרה והתכווצויות. מאז נפתח המכון, מטופלים מהאזור אינם צריכים לנסוע לבתי חולים מרוחקים כדי לעשות בדיקת EEG וניתן לקבל תור לבדיקה תוך ימים ספורים.

היחידה נותנת מענה למגוון רחב של מצבים נוירולוגיים, יחד עם זאת עיקר חשיבותה הוא בטיפול באירועים של שבץ מוחי. שבץ (אירוע) מוחי הינו גורם הנכות השכיח ביותר בעולם מערבי ואחד משלושת הגורמים העיקריים לתמותה. ברוב המקרים של שבץ מוחי חד, הגורם הוא חסימה של אחד העורקים במוח על ידי תסחיף או קריש דם. במשך שנים רבות ניצבה הרפואה חסרת אונים וחסרת אמצעים לטיפול בשבץ מוחי חד, אך בשנים אחרונות הודות לטכנולוגיות חדישות, יש בידינו שיטות טיפול יעילות שמטרתן להביא להמסת קריש ועל ידי כך לפתיחה מחדש של כלי הדם החסום ולחידוש אספקת החמצן לרקמת המוח.

שיטות אלה כוללות טיפול בהזלפה תוך ורידית של תרופה ממיסה קרישיםtPA) ) וצנתור של עורקי המוח לצורך שליפת קריש הדם. טיפולים אלה עשויים להקטין באופן משמעותי את שיעורי הנכות ואת התמותה. עם זאת, על מנת להיות יעילים, הטיפולים הללו חייבים להינתן במהלך חלון זמן צר של שעות ספורות מתחילת האירוע. בשנתיים האחרונות ניתן במרכז הרפואי טיפול להמסת קרישים tPA) ), בהצלחה רבה. במספר מקרים הצלחנו למנוע נזק נוירולוגי משמעותי עבור המטופל.

במקרים בהם המטופלים מתאימים לצנתור מוחי, מטרתנו היא לאתר ולאבחן את המצב בהקדם האפשרי ולשלוח את המטופל לאחד מבתי החולים בהם קיים שירות של צינתור כלי דם תוך מוחי לצורך שליפת קריש או תסחיף.

מנהל:
טכנאית EEG: אלינה רוקשטיין
מזכירה: נטלי אהרון