יחידה : המרכז לבריאות וספורט

מנהל יחידה

ד"ר שושנה ראט

  • מידע כללי

  • צוות המחלקה

  • דפי מידע

המרכז לבריאות וספורט נותן מענה הוליסטי לילדים ונוער מגיל 6-18 המתמודדים עם עודף משקל והשמנה. התוכנית נמשכת למשך חצי שנה וכוללת אימונים דו-שבועיים לילדים בהתאם לגילם, ומעטפת למשפחה המאפשרת שינוי אמיתי באורח חיים והרגלים.

ילדים עם השמנת יתר הינם בסיכון גבוה להתפתחות של בעיות מרובות כולל מחלות קרדיווסקולריות, סוכרת, הפרעות שריריות-שלדיות, בעיות רגשיות והתנהגותיות, מחלות סרטן שונות ועוד. מעבר לכך, אנו יודעים שילד שמן הופך להיות מבוגר חולה במחלות שונות לרבות מחלת לב איסכמית וסוכרת.
השמנה בכלל הופכת למגיפה בישראל, כמו גם בשאר העולם, והשמנת ילדים בפרט הופכת להיות דומיננטית יותר ויותר. אחוז הילדים באזורנו עם השמנת יתר גדל מדי יום וכעת עומד על כ-40% מהילדים בחטיבת הביניים. אחוז זה גבוה מהנתונים של השנים הקודמות.

הטיפול  בילדים עם עודף משקל מורכב  וחייב להיות הוליסטי כדי להצליח. נדרש שינוי תזונתי, שינוי אורח החיים לאקטיבי ופעיל, שינוי התנהגותי וסביבה תומכת.

במרכז הרפואי צפון (פוריה) הוקם מרכז ייעודי לילדים עם משקל עודף, היחידי באזורנו, אשר כולל צוות רב-תחומי לרבות רופאים, תזונאים, יועצת, פיזיוטרפיסטית ומאמני כושר. באמצעות אימוני כושר דו-שבועיים, ליווי הורים על ידי מומחי המרכז, הרצאות, שיחות למתבגרים עם צוות המרכז ואימונים משותפים של הורים וילדים אנחנו פועלים לשנות את אורח החיים של הילד ומשפחתו לבריא ופעיל.

פעילות המרכז אינה מוגבלת רק למרכז עצמו. אנו פועלים גם בשיתוף עם מכללות, אוניברסיטאות, בתי ספר יסודיים ותיכוניים ומועצות אזוריות במטרה לקדם אורח חיים בריא ואקטיבי באזורנו, להוריד את אחוז הילדים עם השמנת היתר ולהקנות להם עתיד בריא וטוב יותר מנהלת המרכז: ד"ר שושנה ראט

צוות המרכז

טל מורי - יעוץ, טיפול והדרכת הורים
חגי טל שחר - תזונאי קליני וספורט
מור מורד - תזונאית קלינית
תמר עמירם - פיזיותרפיסטית
אלי טולדנו - מאמן כושר מוסמך
אחמד קדאר - מאמן כושר מוסמך
רונית מצליח - מזכירת המחלקה
עדי אלול - מנהלת אדמיניסטרטיבית