שם מחלקה : ילדים ע"ש ד"ר רולנד גייגר

מנהל/ת מחלקה

ד"ר סעיד אבוזייד

אח/ות אחראי/ת

גב' גלית דוד

  • מידע כללי

  • צוות המחלקה

  • דפי מידע

מחלקת ילדים

ע"ש ד"ר רולנד גייגרמחלקת הילדים מספקת שירותים רפואיים לילדי האזור ומתאפיינת במתן טיפול מקצועי, מיטבי עם דגש על היחס האישי.
במחלקה ניתנים שירותים ופתרונות רפואיים אופטימאליים למגוון רחב של בעיות ומחלות הדורשות ייעוץ בדיקה או אשפוז.

בין השירותים אותם מספק המערך לרפואת ילדים, בנוסף למחלקת האשפוז :
רפואה דחופה, טיפול נמרץ ילדים, נפרולוגיה ילדים, גסטרו ילדים, הפרעות אכילה, ראות ילדים, קרדיולוגיה ילדים, כירורגיה ילדים, נוירולוגיה ילדים, יעוץ במחלות זיהומיות ייעוץ מחלות מטבוליות ומחלות ראומטיות , אינדוקרינית ילדים וסכרת.
יתר על כן נותנת המחלקה שירותים נלווים משלימים לילדים בטיפול בפה ולסת, אף אוזן גרון, עיניים ואורטופדיה ומקיימת שיתוף פעכולה הדוק עם מחלקות ומרפאות נוספות במרכז הרפואי בהתאם למצבו הרפואי ולצורכו של המטופל.

הילדים המאושפזים במחלקה זוכים לקבל טיפול ושרות נוסף על ידי הצוות הבכיר במחלקה ובכלל זה: ד"ר סעיד אבוזייד מנהל המחלקה - הינו מומחה ברפואת ילדים, ד"ר נאסר וואיל - מומחה ברפואת ילדים ובנפרולוגית ילדים, ד"ר היתם מריסאת - מומחה ברפואה דחופה, ד"ר סאמי שחאדה - מומחה ברפואת הילדים.

הצוות הסיעודי במחלקת ילדים בראשות האחות גלית דוד מטפל במיומנות בפעוטות, ילדים ובני נוער, הסובלים ממגוון רחב של מחלות תוך שימת דגש רב לחשיבות הטיפול הכוללני בילד ובמשפחתו.
צוות המחלקה מאמין במתן טיפול ברמה מקצועית, גבוהה, איכותית, בטוחה, תוך מתן דגש על יחסי אנוש. הצוות עושה כל שביכולתו על מנת לסייע ללמידה והדרכה של הילדים ובני משפחתם ומאמין בשותפות מלאה של ההורים במהלך האשפוז והטיפול בכלל.
הצוות מאפשר ומעודד את נוכחות ההורים בזמן ביצוע פעולות חודרניות על מנת להעניק תחושת ביטחון אצל הילד המטופל וכן להפחית את רמת החרדה והטראומה לטווח ארוך.

הטיפול בילדים המאושפזים במחלקה מתבצע בידי צוות מיומן של רופאים ואחיות. במחלקה מתאשפזים גם ילדים הסובלים מבעיות כירורגיות שונות, ואלו מטופלים באופן צמוד ע"י הרופאים המקצועיים מתחומי הכירורגיה, האורטופדיה והטראומה.

במחלקת הילדים פועלת כיתת לימוד, הממומנת על ידי משרד החינוך והמציעה מגוון פעילויות לימודיות, יצירתיות ופעילויות העשרה לטובת ילדים מעל לגיל שנתיים, המרכז מופעל על ידי מורות וגננות ממשרד החינוך.
בפעילות המחלקה משתלבים ליצנים רפואיים מקבוצת "רופאי החלום", אשר מבקרים במחלקה באופן שוטף ומלווים את הילדים והמשפחות בתהליך ההחלמה והריפוי.
במחלקה עובדת סוציאלית ודיאטנית קלינית המסייעות לצוות ביעוץ ובטיפול.
לנוחות המלווים בכל חדר ניתן למצוא כורסאות עם מצעים, פינת שתייה חמה וקרה, מקלחת.
צוות המחלקה לוקח חלק בפעילות ארגון "בטרם" לשיפור הבטיחות ומניעת תאונות בילדים.

צוות מחלקת הילדים מרבה לעסוק בחינוך ולימוד והכשרת סטודנטים ,מתמחים וסטג'רים. רופאי המחלקה מרצים באופן תדיר בפקולטה לרפואה באוניברסיטת בר אילן וזוכים להוקרות באופן עקבי על הצטיינותם.

ילדים - מידע מאתר כל הבריאות, משרד הבריאותמרפאה לבעיות אכילה בגיל הרך

בשנים האחרונות ישנה עליה במספר הפניות של הורים המודאגים מהרגלי האכילה ומקצב הגדילה של ילדם. שכיחות בעיות האכילה בגיל הרך מוערך בכ- 25% בקרב ילדים בריאים, והשכיחות עולה לכדי 80% בילדים בעלי צרכים מיוחדים. בהיעדר טיפול מתאים הקשיים עלולים להחמיר עם הזמן.

בעיות אכילה של הגיל הרך הינן הפרעות הנגרמות מסיבות שונות: גורמים ביולוגיים-גנטיים, רגשיים, משפחתיים ותרבותיים-חברתיים. הן מתבטאות בסירוב חלקי או מלא לאכול, קשיים בשלבי המעברים השונים (למשל המעבר מהנקה מלאה ו/או אכילה מבקבוק למזון משלים), התנהגויות אכילה חריגות כמו בכי סביב ארוחה,אגירת מזון בפה, האכלה בזמן שינה, קשיי בליעה בילדים בעלי צרכים מיוחדים ועוד.

לאחר שנתיים בהם התקיים שיתוף פעולה עם צוות המרפאה לבעיות אכילה של הגיל הרך מבית חולים לילדים על שם אדמונד ולילי ספרא, שיבא, תה"ש - המרכז הרפואי צפון גאה לפתוח מרפאה עצמאית אשר תספק מענה בתחום בעיות האכילה של תינוקות וילדים צעירים. המרפאה תנגיש לתושבי הצפון, שירותי מרפאה ייעודיים ע"י צוות רב מקצועי.


מנהל המרפאה: ד"ר אבי און, מומחה ברפואת ילדים, גסטרואנטרולוגיה ותזונה
רכזת המרפאה: גב' טל שדה קון, דיאטנית מומחית להפרעות אכילה של הגיל הרך

הצוות הפרא-רפואי של המרפאה:
גב' דפנה עוז אלטר - עובדת סוציאלית
גב' שיר ערקי - דיאטנית
מר טנוס טנוס - קלינאי תקשורת
גב' סוניה סגל - אחות ילדים ומתאמת המרפאה

יצירת קשר: טלפון 8891*
מענה בימים א' - ה', בשעות 16:00 - 08:00
ניתן לפנות גם במייל: www.poria.health.gov.il (מוקד זימון תורים)
ימי פעילות: יום חמישי, בין השעות 13:00 - 08:00

יש להצטייד בטופס התחייבות מתאים
מיקום: בניין מספר 1, קומה 5 (גסטרואנטרולוגיה)
המרפאה מטפלת בפניות של כל קופות החולים ומיועדת לילדים בני 0-6 שנים עם בעיות אכילה


 חזור לראש העמוד

מנהל המחלקה: ד"ר סעיד אבוזייד

אחות אחראית: גב' גלית דוד
מזכירה: גב' סמיטה שמעון

צוות רפואי

ד"ר נאסר וואהיל - מנהל יח' נפרולוגיה ילדים
ד"ר אבי און - מנהל יח' גסטרו ילדים
ד"ר חוסין דבאח - מנהל יח' ריאות ילדים
ד"ר אמיר בר - מנהל יח' טיפול נמרץ ילדים
ד"ר אחמד אגבריה - מומחה בטיפול נמרץ ילדים
ד"ר היתאם מריסאת - רפואה דחופה
ד"ר שושנה ראט - אנדוקרינולוגיה וסכרת
פרופ' דניאל גליקמן - זיהומי ילדים
ד"ר רן שטיינברג - כירורגיה ילדים
ד"ר שי מרקו - נוירולוגיה ילדים
ד"ר גור מיינצר - קרדיולוגיה ילדים
פרופ' חנה מנדל - מחלות מטבוליות
פרופ' ריבה בריק - מחלות ראומטיות