ח"כ ואטורי בביקור במרכז הרפואי צפון

ח"כ ניסים ואטורי (ליכוד) הגיע לפגישת הכרות עם ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי צפון (פוריה) וסיור באתר הבנייה של מרכז שיקום הלמסלי לצפון.

ח"כ ניסים ואטורי, הגיע ביום ראשון, 8.1.22 לביקור במרכז הרפואי צפון(פוריה).
בפגישה הציג  ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי, את השירותים הרפואיים החדשים שנוספו בביה"ח, לרווחת תושבי האזור . ד"ר און הדגיש את הפערים הקיימים בשרותי הרפואה בין המרכז לפריפריה, "כולם יודעים שבצפון תוחלת החיים קצרה יותר, התמותה מסוכרת וממחלות כליה גבוהה יותר, יש בעיות  כרוניות של עישון, השמנת יתר, סוכרת, מחלות לב וכלי דם. החברה פה חולה יותר, וסובלת יותר, ועדיין המשאבים פחותים משמעותית. בכל קריטריון אנחנו נחותים מבחינת המשאבים שמוקצים לנו, כלומר, הפער רק הולך וגדל. לכן, נדרשת מדיניות ממשלתית שתיצור העדפה מתקנת ותמריצים לפריפריה".

הביקור נפתח בסיור באתר מרכז שיקום הלמסלי לצפון, ד"ר און ציין כי, " הקמת מרכז השיקום לצפון היא צעד משנה מציאות שיאפשר לנו לצמצם את הפערים בבריאות. המטרה היא לפתוח את מרכז השיקום בשנה הבאה, כדי שזה יקרה אנחנו זקוקים לסיוע שלכם".

יוסי מלכה, מנהל פרויקט מרכז השיקום הוסיף,  "אנחנו צריכים את עזרתכם כדי להציף את נושאי הבריאות מול הממשלה והכנסת. מרכז השיקום הוא פרוייקט לאומי שיחולל מהפכה במרחב כולו ומעגלי השינוי הם רחבים בתחומים רבים כמו תעסוקה, התיישבות, חדשנות, יזמות".

בתום הביקור אמר ח"כ ואטורי, "כתושב רמת הגולן חשוב לי לדאוג לכך שתושבי האזור יזכו לאותם שירותים רפואיים  ויהיו שווי זכויות לתושבי המרכז. אני אשמח להתגייס למענכם ולסייע לקידום הפריפריה הצפונית ושיפור מערכת הבריאות בצפון ".