ד"ר לויט בראש משלחת לאתיופיה

ד"ר ברק לויט, מנהל יחידת הטראומה במרכז הרפואי צפון(פוריה) עמד בראש משלחת של משרדי הבריאות והחוץ אשר הכשירה צוותים מקצועיים בתחום הטראומה באתיופיה.

מנהל יחידת הטראומה במחלקה לכירורגיה כללית, במרכז הרפואי צפון (פוריה) ד"ר ברק לויט, עמד בראש משלחת ראשונה של צוותי רפואה שיצאה לאדיס אבבה שבאתיופיה כדי להכשיר ולהדריך את הצוותים הרפואיים המקומיים בתחום הטראומה. המשלחת שאורגנה על ידי משרד הבריאות ומשרד החוץ בסיוע תוכנית המזון העולמית של האו״ם ומשרד הבריאות האתיופי, חזרה ארצה בשבוע שעבר .

ד"ר לויט ציין כי זו המשלחת הממלכתית הראשונה שיוצאת מישראל במטרה לחזק את שתופי הפעולה בתחומי הבריאות והרפואה עם אתיופיה. "נציגי משרד הבריאות באתיופיה ביקשו הדרכה בתחום הטראומה והם מעוניינים לשפר את המענה הרפואי לפצועי הטראומה הרבים במדינתם".

במשך השבוע העבירו חברי המשלחת הדרכות וסימולציות, תרגלו עם הצוותים המקומיים תרחישים תוך שימוש בציוד הרפואי הקיים. "נפגשנו גם עם סגן שרת הבריאות האתיופי, שגריר ישראל באתיופיה, שגריר בורונדי באתיופיה וישראל, ופתחנו דלת להמשך שתוף הפעולה". נציין כי ביקור המשלחת הרפואית מישראל זכה לסיקור תקשורתי נרחב בכלי התקשורת הגדולים במדינה.

״באתיופיה יש מספר גדול של פצועי טראומה, רובם כתוצאה מתאונות דרכים. עשינו שינוי, הבאנו להם את הידע המעשי ונתנו להם כלים פרקטיים להתמודד עם בעיות בניהול ובטיפול בפצועים. אני שמח שיכולנו לתרום מהידע ומהניסיון שלנו ואין לי ספק שנמשיך בפעילות החשובה הזו בעתיד. אנחנו כבר מתכננים משלחת נוספת ללימוד והכשרה של הצוותים הרפואיים באזורי הפריפריה של אתיופיה".