תואר פרופסור לד"ר אבי פרץ

ברכות לד"ר אבי פרץ, מנהל מכון המחקר והמעבדה למיקרוביולוגיה, במרכז הרפואי צפון(פוריה) לרגל קבלת תואר פרופסור חבר, בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן.

פרופסור חדש נוסף לסגל המרכז הרפואי צפון (פוריה). ברכות לד"ר אבי פרץ, מנהל מכון המחקר והמעבדה למיקרוביולוגיה, על קבלת תואר פרופסור מטעם הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, של אונ' בר אילן בגליל.

פרופ' פרץ, מנהל את המעבדה למיקרוביולוגיה קלינית במרכז הרפואי מזה עשור ואת מכון המחקר של המרכז הרפואי שהיה מכון המחקר הראשון שמסונף לפקולטה, משנת 2014.
הוא מחזיק  בתעודת מומחה במקצועות המעבדה הרפואית מטעם האיגוד האירופאי לביוכימיה ורפואה מעבדתית  ובוגר תוכנית ההכשרה באפידמיולוגיה של מחלות זיהומיות מטעם ה ICDC. כמו כן בעל תואר שני בניהול מערכות בריאות ובוגר התוכנית היוקרתית של מרכז מנדל למנהיגות ותוכנית מקומי למנהיגות של המשרד לפיתוח נגב גליל.

פרופ' פרץ מלמד בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי מיום הקמתה ומזה כמה שנים מדורג כמרצה מצטיין.  במסגרת הפעילות בפקולטה שימש  כסגן יו"ר הוועדה לתוכנית תואר MD/PHD .
כיום, חבר בוועדת ההוראה של הפקולטה, בוועדת האתיקה ובפורום הנהלת הפקולטה.
במהלך השנים הנחה עשרות סטודנטים לרפואה במסגרת עבודות גמר וכן סטודנטים רבים לתואר שני ושלישי. הוא פרסם למעלה מ 100 מאמרים מדעיים בעיתונים מכובדים וזכה במענקי מחקר תחרותיים שונים. מחקריו עוסקים בעיקר בתחום העמידות לאנטיביוטיקה, זיהומים נרכשים בבתי חולים וכן דיאגנוסטיקה של מחלות זיהומיות.

פרופ' פרץ, משמש כנשיא האיגוד הישראלי למדעי המעבדה הרפואית מאז שנת 2017 .
וחבר בוועד של האיגוד הישראלי לפרזיטולוגיה ומחלות טרופיות והחברה לחקר ומניעת מחלות המועברות ע"י מגע מיני. לאחרונה התמנה לרכז את תוכנית ההכשרה האירופאית במיקרוביולוגיה קלינית של האיגוד האירופאי לביוכימיה ורפואה מעבדתית.

בשנת 2020 עם פרוץ מגפת הקורונה הקים את מעבדת הקורונה של המרכז הרפואי צפון שהייתה מבין המעבדות הראשונות שהוקמו בארץ ושירתה את כל אזור הגליל.

על קבלת תואר הפרופסור מציין ד"ר פרץ כי הוא גאה מאד בהישג ובמשמעויות שלו גם כאות להערכה המקצועית והאקדמית למרכז הרפואי, "לצוות שלנו יש מקום חשוב בפקולטה לרפואה והעיסוק בחינוך דור העתיד של אנשי הרפואה הינו משימה לאומית שמטרתה לקדם את הרפואה בגליל ".