חדש- ראש תחום חדשנות בפדה-פוריה

זיו רונן, ראש תחום החדשנות החדש של המרכז הרפואי פדה-פוריה, מסמן שני יעדים מרכזיים: קידום יזמות במרכז הרפואי והנעת תהליכים שיהפכו את ביה"ח לאטרקטיבי למחקר ופיתוח של חברות סטארטאפ בשלבים שונים.

זיו רונן, סיים שרות צבאי (סא"ל במיל') במהלכו למד תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית באוניברסיטת תל אביב. לאחר פרק משמעותי של עשייה ביטחונית  החליט לחזור לעולם הבריאות והמשיך ללימודי  תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בחדשנות ויזמות בבריאות, באוניברסיטת רייכמן.

לפני מספר חודשים זיו מונה לתפקיד ראש תחום החדשנות של המרכז הרפואי. "היעד שלי הוא לפתח ולקדם את תחום החדשנות במרכז הרפואי וזאת באמצעות שתי משימות עיקריות: הראשונה- לעודד יזמות בקרב הצוות במרכז הרפואי ולסייע ליזמים מבפנים בארבעה תהליכים מרכזיים: בחינת השוק ורלבנטיות המוצר, יצירת אבטיפוס, הגנה והסדרת זכויות (רישום הפטנט) ושיווק המיזם לקראת גיוס מימון. והשנייה- להניע תהליכים שיהפכו את המרכז הרפואי לאטרקטיבי למחקר ופיתוח של חברות סטארטאפ בשלבים שונים". 

נציין כי במקביל הוא עובד כמנהל פיתוח עסקי  בקרן פורטלנד, "בקרן פורטלנד הובלנו  יוזמה של הקמת שלוחת חממה של מכשור רפואי בסכנין אשר תעבוד ברמה האזורית עם בתי החולים פדה-פוריה, זיו, מרכז רפואי לגליל ובתי החולים בנצרת".