מחבקים את הוותיקים במרכז הרפואי פדה-פוריה

"מחבקים את הותיקים" - במרכז הרפואי פדה-פוריה התקיים יריד בריאות לגיל השלישי ראשון מסוגו בשיתוף עירית מג'אר.

ביום שני, 24.10.22 התקיים במרכז הרפואי פדה-פוריה, יום בריאות ראשון מסוגו לגיל השלישי, בשיתוף עם עירית מג'אר.  יום הבריאות שקיבל את הכותרת: מחבקים את הוותיקים, התקיים בשלושה מתחמי פעילות.   מתחם ראשון כלל שורה של עמדות ייעוץ ובדיקה, אשר אוישו על ידי צוות המרכז הרפואי לדוגמא: תחנות של בדיקת לחץ תוך עיני, בדיקת סוכר בדם, בדיקת תפקודי נשימה. 
במתחם שני ארגנו ד"ר נוהא באדר מ"מ מקום ראש עירית מג'אר וסמיה סעד מקדמת תחום הבריאות בעיר, דוכני מתנות וחפצי נוי .

גם תלמידי מגמת אומנות האפייה מתיכון מח"ט ברנקו וייס השתתפו ביום הססגוני יחד עם המנהלת אלה פלק, המורה שירין דיאב והמחנכת יוכי אברמוביץ. התלמידים  חילקו לקשישים עוגות ועוגיות שאפו במיוחד לכבוד היום החגיגי.
 
בחלק השני של היום התכנסו האורחים באודיטוריום, ענת רוזנבלום, מנהלת השירות הסוציאלי ממארגני יום הבריאות, פתחה ואמרה, " היום הזה הוא תוצר של שיתופי פעולה ייחודיים שיש למרכז הרפואי עם עירית מג'אר, בהובלתה של מיה צבן, הממונה על קשרי הקהילה במרכז הרפואי. מתוך הדיאלוג והקשר החם, הרחבנו את היריעה ויחד עם  ד"ר נוהא באדר מ"מ מקום ראש עירית מג'אר וסמיה סעד מקדמת תחום הבריאות, רקמנו את המפגש. שותפים מרכזיים ליום הזה הם  מתנדבי יחידת סגולה העוסקת בהנגשת זכויות לאזרחים וותיקים, בריכוזה של עו"ס לימור קורוטקין".

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי, ברך על שתוף הפעולה עם עירית מג'אר  "אנחנו מרכז רפואי של הקהילה וככזה נמשיך ליזום פעילות עם הקהילה לקידום בריאות. אני מברך על העמקת הקשר עם עירית מג'אר ומודה לד"ר באדר על היוזמה המבורכת. ולסיום אני מבקש להודות למתנדבי יחידת סגולה ולכל מתנדבי המרכז הרפואי על הפעילות החשובה והמבורכת במשך כל  השנה".

ד"ר נוהא באדר ברכה בשם ראש העיר ואמרה, "פוריה הוא ביה"ח שלנו, אנחנו מרגישים פה בבית. יחד איתכם, יד ביד, נפעל ליזום עוד פעילויות משותפות, המטרה המשותפת שלנו היא קידום הבריאות של התושבים".

זהרה כהן, מנהלת תחום הבריאות במשרד לשוויון חברתי שיבחה את יחידת סגולה הפועלת במרכז הרפואי מזה שמונה שנים. נציין כי יחידת סגולה פועלת כדי להנגיש זכויות לאזרחים ותיקים ומופעלת על ידי 27 מתנדבים  8 מהם מהחברה הערבית. מתנדבי סגולה, עאטף סלימאן  (בן 71) מעילבון, ושרונה שאול, (בת 62) מטבריה, סיפרו על הפעילות ההתנדבותית  שלהם בביה"ח.

בהמשך, המשתתפים נהנו ממופע שירה ונגינה של המקהלה העירונית של עירית מג'אר בניהולו של וורד מוסא. ולסיום הרצאה שהועברה בעברית ובערבית, על ידי ד"ר ניזאר חוראני, מנהל היחידה לשבץ מוחי   וד"ר מהא עליאן בנושא הסימנים לשבץ מוחי.

מיה צבן , דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה סיכמה, " יום הבריאות שיזמנו כאן לבני הגיל השלישי, יחד עם עירית מג'אר, הוא עוד דוגמא לדרך בה אנו מממשים את החזון שלנו. המחויבות שלנו לקהילה באה לידי ביטוי גם בפעילות לקידום בריאות, הגברת המודעות ורפואה מונעת ".