עצם שנבלעה בטעות חוררה את הוושט והגיעה עד העורק הראשי

חתיכת בשר שבלעה ובתוכה עצם באורך 5 ס"מ! נתקעה בוושט של חולוד וסיכנה את חייה. רופאי המרכז הרפואי פדה פוריה, הצליחו לחלץ את העצם ואף לתקן את הוושט.

חולוד להואני (52) תושבת עראבה בישלה ביום שני 5.9.22 בצהריים תבשיל בשר והחליטה לטעום מהתבשיל. "כשאכלתי הרגשתי שמשהו  נתקע לי בגרון, אבל לא חשבתי שבלעתי עצם. הייתי בטוחה שזה משהו קל, לא תיארתי לעצמי שיתפתח למצב כל כך מסוכן" סיפרה. בעלה אוסאמה, הרגיש שהיא מתקשה לבלוע וניסה לטפוח על גבה, אבל זה לא עזר. לאחר כשעתיים כשהיא ראתה  שתחושת אי הנוחות בגרון נמשכת, חולוד הגיעה להתייעץ עם רופא המשפחה וזה הפנה אותה בדחיפות  למלר"ד המרכז הרפואי פדה-פוריה.

בצילום רנטגן שבוצע מיד עם קבלתה למלר"ד התגלתה עצם באורך של 5 ס"מ שנתקעה בוושט!  ד"ר אחמד ספדי, מנהל יחידת אף, אוזן, גרון וניתוחי צוואר ציין, "בצילום CT נראתה עצם ארוכה שנתקעה בוושט לרוחב. העצם החדה יצרה חור בוושט הצווארי ונתקעה במעטפת של עורק התרדמה הימני (הקרוטיד), המצב שנוצר היה מאד מורכב ומאתגר, הודות לאבחון המהיר, שיתוף הפעולה בין הצוותים והטיפול המקצועי, הצלחנו להציל
את חולוד ".
 
ד"ר אורי ויזל, מנהל יחידת ניתוחי חזה וושט מדגיש, "אנשים בולעים גופים זרים, ולעיתים אנחנו נתקלים במקרים של אנשים שנחנקים מחתיכת בשר. אלא שהמקרה הזה היה יוצא דופן ומסוכן במיוחד מאחר והעצם הארוכה חדרה את הוושט. מעבר לחור בוושט היה חשש ממשי שהעצם תחדור לעורק ראשי ותגרום לדימום משמעותי בצוואר וזו סכנת חיים!"

חולוד הובהלה לניתוח דחוף. במהלך הניתוח המורכב הצליחו  ד"ר ספדי וד"ר ויזל לחלץ את העצם ולתקן את החור שנוצר בוושט הצווארי, ללא סיבוכים נוספים.

בתום שישה ימי אשפוז חולוד סיפרה שהיא מרגישה טוב ושמחה לחזור הביתה, "אני מודה לאלוהים ולצוות המעולה שניתח אותי וטיפל בי. אני מרגישה שניתנה לי הזדמנות נוספת לחיות!"

ד"ר ויזל סיכם ואמר, "קרע בוושט הוא מצב מסוכן שמצריך טיפול דחוף והכשרה מיוחדת. מקרה זה ממחיש היטב את נחיצותו של מרכז הוושט האזורי שנפתח כאן, במרכז הרפואי פדה-פוריה, לאחרונה. במסגרתו אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם מומחי יחידת אף אוזן גרון, מכון הגסטרו, והמחלקה הכירורגית, צוות רב תחומי שפועל יחד ומאפשר לנו לטפל כאן גם במקרי הוושט  המורכבים ביותר".