השתלמות עמיתים בניתוחי תיקון עיוותים בפנים

ד"ר רומן מירוצ'ניק חזר לאחרונה למחלקה לכירורגיית פה, פנים ולסתות של המרכז הרפואי פדה-פוריה לאחר שסיים השתלמות עמיתים (fellowship) בכירורגייה אורתוגנטית, במסגרת המרכז לניתוחים אורתוגנטיים הגדול באירופה.
ד"ר רומן מירוצ'ניק הצטרף לצוות המחלקה לכירורגיית  פה פנים ולסתות, במרכז הרפואי פדה-פוריה  ב-2014 ולאחר שהשלים בהצלחה את התמחותו, המשיך כרופא בכיר במחלקה.
בתחילת 2022 יצא ד"ר מירוצ'ניק להשתלמות עמיתים fellowship)) באנטוורפן, בלגיה – שם היה חלק מהצוות בשני בתי חולים מרכזיים - בית החולים האוניברסיטאי של אנטוורפן (UZA) והמרכז הרפואי האקדמי AZ Monica - בתחום הכירורגיה האורתו-פציאלית – עיוותים מולדים ונרכשים בפנים ובלסתות. "למעשה העיסוק הוא בכל העיוותים המולדים והנרכשים, לרבות מנח לקוי של הלסתות ומטופלים הסובלים מדום נשימה. הגישה הרפואית היום היא הרבה יותר מודרנית ומתוכננת וניתן להגיע לתוצאות טובות יותר בזמן ניתוח קצר יותר, תוך שימוש בחתכים מינימאליים, מה שמביא לזמן החלמה מקוצר עם פחות סיבוכים ניתוחיים". מסביר ד"ר מירוצ'ניק.
בתקופת ההשתלמות באנטוורפן צבר ד"ר מירוצ'ניק ניסיון עשיר והשתתף בכ-500 ניתוחים! "מדובר במרכז הגדול באירופה לניתוחים מסוג זה. הם מנתחים קרוב ל-1,000 מקרים בשנה, מספר גבוה מאוד בקנה מידה בינלאומי".
מנהל המחלקה פרופ' עימאד אבו אל נעאג', ציין כי "חזרתו של ד"ר מירוצ'ניק והשתלבותו המחודשת בצוות המחלקה, מעמיקה ומרחיבה עוד את היכולות המקצועיות של המחלקה ומחזקת את מעמדה כמחלקה מתקדמת ומובילה ברמה הארצית בתחום כירורגיית פה, פנים ולסתות בכלל והכירורגיה האורתוגנטית בפרט".