תערוכה של האומן עז-ארי במבנה מרפאות חוץ המחודש

במרכז הרפואי פדה-פוריה, התקיימה פתיחה חגיגית של תערוכת ציורים של טבריה תרומתו של האמן הטברייני שלמה עז-ארי, למבנה המשופץ והמחודש של מרפאות חוץ.

ביום ראשון, 26.6.22 התקיים  במבנה המחודש והמשופץ של מרפאות חוץ במרכז הרפואי פדה-פוריה טקס חגיגי, לפתיחת תערוכה שנייה של ציורים פרי יצירתו של האומן הטברייני שלמה עז-ארי.  התערוכה כוללת 15 ציורים צבעוניים מנופיה הייחודיים של העיר טבריה.  את התערוכה הראשונה צייר עז ארי בהשראת המחלקות השונות והיא כוללת 12 ציורים המשלבים מוטיבים מהמחלקות המטפלות, לצד סמלים מעולם המוסיקה. החודש, לאחר שהושלם תהליך השיפוץ של מבנה המרפאות נתלו הציורים וכעת שתי התערוכות מוצגות  בקומת הכניסה של המבנה.

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, פתחה את הטקס, "בשנים האחרונות הודות לתרומות של אומנים יקרים, בני האזור, זכינו להרחיב ולהעשיר את תצוגת הפסלים והציורים שלנו במרכז הרפואי. אנחנו שואפים להמשיך במגמה הזו מתוך אמונה שאומנות יוצרת אוירה שעוטפת את המטופלים והמבקרים באופטימיות, מחזקת ומעודדת החלמה ".

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי הודה לשלמה עז ארי בשם הצוות והקהילה, "שלמה היקר, אנו  מלאי הערכה על התשורה האומנותית ועל היוזמה הנפלאה שלך ליצור ולתרום למען המרכז הרפואי ולמען המטופלים שלנו. זכינו באוסף ססגוני שיפאר את מבנה מרפאות חוץ  ועל כך תודה גדולה". 

אוסנת תמיר, האחות האחראית במרפאות חוץ, הודתה  בחום לעז- ארי, ואמרה "תודה בשם הצוות שלנו ומאות המטופלים שמגיעים לכאן מדי יום. מי שנכנס למבנה לא יכול שלא להתלהב מהציורים, הצבעוניות שלהם מכניסה הרבה  צבע ואור למרפאות".
שועאע אבו חנא, מנהל המרפאות הוסיף, "אנחנו רואים יום יום את התגובה של המטופלים, שמזהים את האתרים והנופים של טבריה, ניכר שהציורים מעוררים בהם עניין ויש להם השפעה מרגיעה".

שלמה עז ארי סיכם, " אני נרגש מאד לראות ציורים שציירתי של נופי טבריה והכנרת מוצגים בביה"ח שלנו. אמי זיכרונה לברכה, תמיד אמרה, "נתינה היא קבלה". אני נהנה לראות שהציורים מביאים הנאה ומעלים חיוך. הערך המוסף של הציורים הוא בכך שהם תורמים להרגשה טובה, לחיזוק הגוף והנפש, אני מאמין שיש להם אפקט מרפא".