הצלחה גדולה ליריד הריון ולידה במרכז הרפואי

הצלחה גדולה ליריד הריון ולידה שארגנו במועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה.

למעלה מ130 נשים בהריון ואימהות אחרי לידה הגיעו למרכז הרפואי פדה-פוריה ביום שישי 17.6.22. הנשים הגיעו  ליריד הריון ולידה ראשון שהתקיים, לאחר שנתיים של הפסקה בשל מגיפת הקורונה. היריד המוצלח אורגן בשיתוף פעולה הדוק של מועדון היולדות בייבי סטארט, עם דרור ללוש, מנכ"ל אשכול כנרת עמקים, מרכז צעירים טבריה, מועצה מקומית יבניאל ומועצה מקומית מגדל  ומרכזי הצעירים של המועצה האזורית גליל תחתון ועמק הירדן.

ד"ר יורי פרליץ, מנהל האגף לאם וליילוד, פתח את היום שהיה עשיר בפעילויות  ואמר, "אנחנו מאד שמחים שהגעתן ומזמינים אתכן לבוא וללדת אצלנו. הצוות שלנו כל הזמן קשוב ליולדות, אנחנו שמים דגש גדול על יחס אישי וחם ודואגים כל הזמן לשפר את חווית הלידה והשהות במחלקה". 
 
מרכזי הפעילות השונים כללו מתחם דוכנים, עמדות ייעוץ אישי של המיילדת, שיחה אישית עם המיילדת הוותיקה אדווה ביטון-שטיין, הרפלקסולוגית, בלהה אלעד ויועצת ההנקה, סאלם נעאמנה. באודיטוריום המרכז הרפואי נהנו המשתתפות מהרצאות של ד"ר יורי פרליץ, מנהל האגף לאם ולילוד על החידושים האחרונים באגף, ד"ר עינב יפת, מנהלת היחידה להריון בסיכון, על התזונה במהלך ההיריון ולאחר הלידה והרצאה של הפיזיותרפיסטית תמר עמירם,  על חיזוק רצפת האגן אחרי הלידה. בהמשך התקיים פאנל עם צוות האגף לאם וליילוד בהשתתפותם של  ד"ר פרליץ, גילת יגנה, אחות אחראית מח' ילודים, נידאל חאג' אחות אחראית מח' יולדות ואדווה ביטון שטיין מיילדת.

בסיומו של היריד התקיימה הגרלת פרסים יקרי ערך. בפרס הגדול, עגלת תינוק חב' ספורטליין (מתנת מי בייבי) זכתה בילסאן חוסיין, מואדי חאמם, שזהו לה הריון ראשון,  "נהניתי מכל רגע וקיבלתי הרבה מידע שיעזור לי לקראת הלידה, אני בהריון ראשון והכל חדש לי. הרגשתי רגועה יותר אחרי שפגשתי את הצוות ובמיוחד את המיילדת שענתה לי על כל השאלות שהטרידו אותי. עדיין  לא קנינו עגלה וזאת המתנה הכי טובה שיכולתי לבקש ביום הזה, תודה לכולם ואני מחכה להשתתף בקורס ההכנה ללידה במועדון היולדות ".

רחלי אהרון, רכזת מועדון היולדות סיכמה את היום המוצלח ואמרה, "היתה התרגשות גדולה לראות את כל הנשים שבאו מכל הצפון ליריד שלנו, הרגשנו שהן ממש חיכו למפגש הזה ואנחנו כבר מארגנות הפנינג נוסף בחודש ספטמבר".