מפגש משפחות במרפאת סוכרת הילדים החדשה

ערב משפחות ראשון התקיים לילדים, בני נוער ובני משפחותיהם המטופלים במרפאת סוכרת ילדים של המרכז הרפואי פדה-פוריה.

בתחילת השנה נפתחה במרכז הרפואי פדה-פוריה, מרפאת סוכרת ילדים. בראש  המרפאה אשר נותנת מענה לילדים ובני נוער תושבי האזור, החולים בסוכרת מכל הסוגים, עומדת  ד"ר שושנה ראט, מומחית סוכרת ואנדוקרינולוגיה. המרפאה מציעה טיפול באמצעות צוות מקצועי רב תחומי הכולל: לילך יעקב שביט, אחות מומחית קלינית בסוכרת, מור מורד, תזונאית מומחית בסוכרת , גדיר זרייק עו"ס וטל מורי מטפלת רגשית ומדריכת הורים. יחד הן מסבירות, מדריכות, מייעצות ומהוות מעטפת מקצועית הנותנת מענה לשאלותיהם ופניותיהם של הילדים ובני משפחתם. המרפאה אף מקיימת שתוף פעולה עם צוות המרחב החינוכי, במחלקת ילדים, בניהולה של גליה רונן.
ביום רביעי, 8.6.22 ארגן צוות המרפאה מפגש משפחות ראשון.  הערב המגבש כלל מופע שהכינו  הליצניות הרפואיות טל שטיין ושירלי גולדשטיין. הליצניות המחישו בעזרת בובות, את הרגשות המוכרים למטופלים וסייעו לקהל הילדים האקטיבי בהבניית הביטחון והרחבת הידע. בהמשך הערב שיתפו בני הנוער מניסיונם האישי, דרכי ההתמודדות, הקשיים, האתגרים וסיפורי ההצלחה. אחת הנערות תיארה כיצד התמודדה עם סוכרת 1 כטרי אתלטית תחרותית. משתתפת נוספת סיפרה כיצד שאבה כוחות נפשיים מתמיכתם של משפחתה וחבריה. ניכר כי המשתתפים במפגש ייחסו חשיבות גבוהה לחיזוק והתמיכה מהסביבה כרוח גבית להתמודדות עם הסוכרת.
ההורים נהנו מהערב שכלל ארוחה בריאה דלת סוכרים, וציינו, " היה ערב מדהים! נוצרה אוירה של בית, משפחה של שייכות. גם לאחר תום המפגש שוחחנו ביננו ארוכות ושיתפנו בעצות ורעיונות".
ד"ר ראט, סיכמה, "אני שמחה על המפגש המוצלח והפורה, קבלנו תגובות אוהדות עם מסר שהמשפחות הרגישו מחוזקות ומועצמות. אנו במרפאה כבר מתחילות לתכנן את המפגש הבא".


לתיאום תור למרפאת סוכרת ילדים, יש ליצור קשר בטל. 04-6652837  (נדרשת הפנייה מרופא ילדים).