שבוע התזונה והתזונאיות

שבוע התזונה והתזונאיות צוין במרכז הרפואי פדה-פוריה בשורה של פעילויות, בסימן, הקשר המשולש בין תזונה לבריאות האדם ולסביבה.

זו השנה השלישית בה מציינים במרכז הרפואי פדה-פוריה את שבוע התזונה. השנה התקיימה הפעילות בסימן הקשר המשולש בין תזונה לבריאות האדם ולסביבה. גלית מגריל, מנהלת היחידה לתזונה קלינית פתחה את שבוע התזונה ואמרה,  "כיום יותר מתמיד מתחדדת ההבנה שלמזון שאנו אוכלים יש השפעה מכרעת על הסביבה מעבר להשפעה הבריאותית הידועה. מטרתו של שבוע התזונה היא להעלות את המודעות לתזונה נכונה השפעתה והשלכותיה".

במפגש ארוחת בוקר חגיגי שהתקיים ב  13.6.22 לציון שבוע התזונה והתזונאיות, ציינו חברי הנהלת המרכז הרפואי את תרומתה הרבה של הפעילות היומיומית  של 12 הדיאטניות ביחידת התזונה הקלינית.

ד"ר מאיר רוח, עוזר רפואי למנהל המרכז הרפואי פתח, "באנו להודות לכן הדיאטניות על העבודה המאתגרת לקידום בריאותם של המטופלים והעובדים שלנו. חשוב שנהיה פעילים בהגברת המודעות לנושא התזונה כחלק מתהליך ההחלמה, כמרכיב משמעותי במניעת מחלות , ולכן הדיאטניות תפקיד חשוב במהפך הזה. לשמחתנו בשנים האחרונות מערך התזונה במרכז הרפואי מקבל את המקום הראוי לו בתוך המחלקות וצוות היחידה עובד כתף אל כתף עם הדיאטניות. אנחנו רואים איך מקצוע התזונאית תופס את מקומו הנכון בתוך מערך הטיפול בביה"ח ובקהילה".

במהלך שבוע התזונה התקיימו פעילויות מגוונות לצוות המרכז הרפואי ובהן הדרכה בנושא "קשת המזון החדשה", בדיקת מסת שריר וארוחת צהריים בריאה ומיוחדת בשיתוף עם צוות המטבח.