כנס ראשי רשויות במרכז הרפואי פדה-פוריה

בכנס ראשי רשויות, עדכן ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פדה פוריה, על ההתקדמות של פרויקט הקמת מרכז השיקום לצפון ע"ש הלמסלי וציין, "המחלקה הראשונה במרכז השיקום תפתח כבר ברבעון הראשון של 2024! זו מהפכה גדולה וברכה גדולה לכולנו! "

ראשי רשויות מהגליל והעמקים, החברים באשכול כנרת עמקים ובאשכול הגליל המזרחי, הגיעו ביום שני 6.6.22 לכנס חגיגי ומפגש עם ראשי הרשויות  במרכז הרפואי פדה-פוריה. מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און פתח את הכנס וציין שהוא נרגש לפגוש את ראשי הרשויות ולחדש את המסורת של המפגשים השנתיים שמטרתה להעמיק את הקשר של המרכז הרפואי עם הרשויות והקהילות בכל אזור הצפון.

במפגש תאר ד"ר און את ההתקדמות המשמעותית שנעשתה בפרויקטים רבים של פיתוח ובינוי ברחבי המרכז הרפואי וביניהם:  שיפוץ בניין מרפאות חוץ והקמת מכון שמיעה חדש! , פתיחת מכון סי.טי חדש וממוגן הכולל שני מכשירי סי.טי מתקדמים ביותר. ד"ר און ציין כי מחלקת טיפול נמרץ כללי החדשה, אשר נבנית בימים אלה בקומה שמעל המיון, תפתח בעוד חצי שנה! המחלקה החדשה כוללת 12 מיטות. לסיום, הוא עדכן את ראשי הרשויות על ההתקדמות של פרויקט מרכז השיקום לצפון ע"ש הלמסלי ואמר, " המחלקה הראשונה במרכז השיקום תפתח כבר ברבעון הראשון של 2024! זו מהפכה גדולה וברכה גדולה לכולנו! "

ד"ר ניזאר חוראני, מנהל יחידת שבץ מוחי פתח את החלק השני של המפגש  ואמר, "המהפכה הגדולה שעשינו היא מהפכת המוח ופיתוח השירות הנוירולוגי, התחלנו עם הקמת יחידת שבץ מוחי והמשכנו והוספנו שירותים כמו EEG,EMG, פתחנו מרכז צנתורי מוח, ובקרוב נפתח מחלקה נוירולוגית. אנחנו נותנים מענה קריטי לתושבי האזור כולו. המחלות הנוירולוגיות הן קבוצת המחלות המובילה כמחלות הגורמות לנכות ולאובדן שנות חיים בריאות. מדי שנה מדווחים  20,000 אירועי שבץ מוחי והמספרים עולים כל הזמן בשל העלייה בתוחלת החיים. כ75% ממקרי השבץ ניתנים למניעה, ע"י טיפול מונע בגורמים כמו לחץ דם, סוכרת וכדומה".

ד"ר ערן מאירוביץ' , מומחה בנוירוכירורגיה ומצנתר מוח, הסביר את המשמעות של הקמת מרכז צנתורי המוח בפדה-פוריה,  " ממש ברגעים אלה מועבר אלינו חולה שזקוק לצנתור מוח מביה"ח העמק. המשימה שלקחנו על עצמנו היא להביא צנתורי מח לפריפריה וכך להציל חיי אדם ולמנוע נזק בלתי הפיך למח ונכות. צנתור מוח מפחית את שעור הנכות והתמותה ב50% . אנחנו נותנים מענה 24/7 , מאז שפתחנו את המרכז לצינתורי מוח טיפלנו כבר בלמעלה מ60 חולים! "

מנהל המח' הכירורגית, ד"ר מועאד פארג', הציג את מגוון השירותים והניתוחים המורכבים שמבצע צוות המומחים במחלקה והוסיף, "אנחנו נותנים שירות בכל תחומי הכירורגיה, השאיפה שלנו היא שהמטופלים יבחרו בנו והרופאים המתמחים יבחרו בנו, כי כאן יש להם אפשרות ללמוד ולהתמקצע בכל התחומים. חשוב לנו שתושבי מג'אר או טבריה ידעו שאין להם סיבה לנסוע לבי"ח במרכז הארץ... לאחרונה קלטנו את ד"ר אסי דרובוט כירורג שד ומומחה לימפאדמה, הוא נחשב אחד המובילים בתחומו בעולם! "

לסיום, ד"ר ליאור מרום, מנהל שירות עמוד שדרה במחלקה האורטופדית, סקר את החידושים בתחום ואמר, "המרכז הרפואי השקיע משאבים רבים ברכישת ציוד מקצועי הכי מתקדם שקיים כמו מיקרוסקופ ניתוחי שמאפשר לנו לבצע ניתוחים בשיטה הזעיר פולשנית ובטכניקות כירורגיות מאד מתוחכמות להן  יתרונות רבים עבור המטופל : החלמה מהירה יותר, פחות כאבים, פחות סיכון לזיהומים וסיבוכים".

יורם קרין, יו"ר אשכול רשויות כנרת –עמקים, וראש המועצה האזורית עמק המעיינות, סיכם את המפגש ואמר, "היה מרתק! התרשמתי מאד, אנחנו רואים את הקשיים שעימם מתמודדים ביה"ח באזור ובמיוחד לאור זאת אנחנו חשים גאווה אדירה למול ההישגים שלכם. אנחנו אשכול כנרת עמקים והרשויות, מגויסים ונעמוד לרשותכם. נפעל יחד  כדי להביא לפה רופאים ואנשי צוות חדשים ולתת עוד כלים ותנאים שיאפשרו למרכז הרפואי להמשיך ולהתפתח".

דרור ללוש, מנכ"ל אשכול כנרת עמקים, סיכם "אני מודה לד"ר און על הכנס החשוב, אנחנו נרתם לכל משימה שתבקשו. כרגע המשימה שלנו היא לסייע לכם במבצע הגדול של גיוס 550 עובדים חדשים עבור מרכז השיקום לצפון. זה פרויקט ענק שמחייב את העזרה של כולם החל מאיתור עובדים פוטנציאליים, דרך קליטתם ומציאת פתרונות מגורים, מקום תעסוקה לבן\בת הזוג ועד מסגרות החינוך לילדים ".