יום עיון בנושא טראומה לצוותי מד"א

כ240 חובשים ופראמדיקים של מד"א השתתפו ביום עיון בנושא טראומה במרכז הרפואי פדה-פוריה.

כ240 חובשים ופראמדיקים של מד"א (מרחב ירדן ומרחב גלבוע) , הגיעו לשני ימי עיון בנושא טראומה שהתקיימו במרכז הרפואי פדה-פוריה. יום העיון כלל מגוון הרצאות בעלות תוכן מקצועי בעולם הטראומה.

ד"ר ברק לויט, מנהל יחידת הטראומה, במחלקה הכירורגית,  פתח את היום ואמר, "המטרה שלנו היא להעמיק את הקשר עם צוותי מד"א, וליצור חיבור בין אנשי צוות טרום בית החולים לצוות הרפואי בביה"ח במטרה לתת את הטיפול המיטבי לפצועים ולחולים.  המרכז הרפואי שם דגש על הטיפול בטראומה והרפואה הדחופה וממצב עצמו כמרכז מוביל בתחום. אנחנו משקיעים משאבים רבים כדי לספק את שירותי הרפואה המתקדמים ביותר לתושבי האזור."

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי ברך את המשתתפים ואמר, "יותר מכל חשוב לנו להציג בפניכם את היכולת הגבוהה שלנו כבי"ח. המטרה שלנו היא להוות יעד מרכזי לפינוי המטופלים. בשנים האחרונות פעלנו רבות כדי לשדרג ולחזק יכולת אבחונית וטיפולית, ואת יכולות הרפואה הדחופה שלנו ולמצב את עצמנו כמרכז אזורי בתחום הטראומה".

ד"ר מועאד פארג',מנהל המחלקה הכירורגית, הציג את מבנה מחלקת כירורגיה המתחדשת וציין כי הצוות הרפואי מורכב ממומחים בעלי שם, כמו ד"ר דרובוט מומחה בכירורגיית השד וכירורגיה לימפומתית שהצטרף לאחרונה למחלקה. ד"ר פארג' הוסיף כי כבר בתוכניות העבודה לשנה הבאה ישולבו פיתוחים טכנולוגים מתקדמים: "רובוטיקה היא העתיד של הכירורגיה. מדובר בטכנולוגיה מאוד חשובה שתלך ותתפתח אך לא תחליף את הכירורגים והשיטות המיושמות כיום אלא רק תשפר אותן".

אורן אביטן מנהל מד"א מרחב ירדן, אמר "אנחנו פועלים יחד עם הנהלת ועובדי המרכז הרפואי בשילוב ידיים. המטרה היא לצמצם זמני הגעה לנדרשים לטיפול רפואי והבאתם בצורה המיטבית למרכז הרפואי. אתגר חשוב עליו ניתן דגש, בעיקר בצפון".

יואב שושה, המפקח הרפואי במד"א מרחב ירדן, סיכם, " אנחנו מודים לצוות הטראומה ולהנהלת המרכז הרפואי על שתוף הפעולה המוצלח בהפקת ימי העיון. מפגשים מקצועיים כאלה מסייעים בהעמקת שתוף הפעולה עם צוות ביה"ח, בהעשרת הידע של צוותי מד"א ובראש ובראשונה משפרים את הטיפול בפצועים ובחולים".

ימי העיון אורגנו ע"י צוות יחידת הטראומה במרכז הרפואי, ד"ר ברק לויט, מנהל היחידה, וויסאם נג'אר, מתאם טראומה.