לזכרה של רבקה להב

רבקה להב ז"ל התנדבה במשך שש שנים במסגרת קרן מחקרים במרכז הרפואי פדה- פוריה. בנה, פרופ' עופר להב תרם ספסל לזכרה, במקום שהיה כל כך יקר ללבה.

ביום רביעי 13.4.22 התקיים במרכז הרפואי פדה-פוריה טקס לזכרה של רבקה להב. רבקה, תושבת טבריה, התנדבה במשך שש שנים בקרן המחקרים וסייעה רבות לעבודה השוטפת בקרן. לאחר פטירתה החליט בנה, פרופ' עופר להב, אשר מתגורר באנגליה לתרום ספסל לזכרה, במקום שהיה כל כך אהוב עליה. הספסל הוצב מול הכניסה לחדרי הלידה למען היולדות ובני משפחותיהם.

 בטקס הצנוע לזכרה של רבקה, אמר פרופ' להב, " אמא התנדבה לאורך כל השנים במספר מקומות, הנתינה הזו שמרה עליה וחיזקה אותה. היא היתה מספרת כמה היא נהנית מההתנדבות שלה בביה"ח. כשנפטרה בינואר 2021 חשבנו איך לשמר את הזיכרון שלה, אני חי באנגליה ושם מאד מקובל להנציח את היקרים לנו בתרומת ספסל שמוצב לרווחת הציבור. המיקום שבחרנו לספסל מרגש במיוחד- בכניסה לחדר לידה כשהמסר הוא לעתיד ולדורות הבאים".

דורית נודלמן, מקרן המחקרים סיפרה, "היא היתה מאד מסורה לעבודה שלה כאן. גם במהלך הקורונה כשיצאה הנחייה למתנדבים לא להגיע לביה"ח כדי לא לסכן את בריאותם, רבקה עדיין רצתה להמשיך לעבוד ולסייע. אני זוכרת שהיא התקשרה וביקשה שנביא לה את העבודה אליה הביתה".

ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי סיכם, "הכרתי את רבקה כילד ובהמשך נפגשנו שוב פה כשהתנדבה בקרן. היא היתה אשה מיוחדת במינה עם הדרת כבוד, ואינסוף מוטיבציה לעשות למען האחר ולתת מעצמה. התרגשתי כשהיא הזמינה אותי לטקס שבו הוענק לה אות יקירת העיר טבריה... תודה לכם שמצאתם לנכון להנציח את זכרה כאן במרכז הרפואי".