ד"ר ספדי- מנהל אף אוזן גרון

ד"ר אחמד ספדי נכנס לאחרונה לתפקידו כמנהל יחידת אף, אוזן, גרון וניתוחי ראש וצוואר.

לפני מספר שבועות נכנס ד"ר ספדי לתפקיד מנהל היחידה לאף, אוזן, גרון וניתוחי ראש צוואר במרכז הרפואי פדה-פוריה. ד"ר ספדי, בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון, עשה התמחות בביה"ח איכילוב בת"א. לאחר ההתמחות נסע להשתלמות בניתוחי אף וסינוסים ובסיס גולגולת, באיטליה. בשבע השנים האחרונות שימש רופא בכיר בביה"ח איכילוב, והתמחה בניתוחי אף וסינוסים ובסיס גולגולת.

"המטרה שלי היא להעניק רפואה בטוחה, חדשנית וזמינה למטופלים. אני מתחייב לעמוד בסטנדרטים טיפוליים גבוהים ולפתח את השירותים הרפואיים שהיחידה מעניקה. חשוב לי  לפתח את התחום של בסיס גולגולת, הכוונה לניתוחי אף וסינוסים מורכבים, כריתת גידולים שפירים וממאירים של בסיס גולגולת הן בגישה אנדוסקופית והן בגישות פתוחות, ולפתח את התחום של ניתוחי ראש וצוואר. אני מאמין שמטופל צריך לקבל את הטיפול הכי נכון שמגיע לו, והדרך לכך היא בשיתופי פעולה עם מחלקות משיקות בתוך המרכז הרפואי. טיפול מבוסס על רפואה רב-תחומית, שמקובל היום בעולם".

ד"ר ספדי מקדם שיתופי פעולה עם ביה"ח שיבא, בתל השומר, "אני מאמין ברפואה "מרכזית", זאת אומרת ריכוז הטיפול הרפואי במרכזים גדולים. מצד שני, רפואה צריכה להיות זמינה וקרובה לביתו של המטופל, הדרך לכך היא שיתוף פעולה אקטיבי עם בית חולים מרכזי. יש לנו שיתוף פעולה חשוב עם בי"ח שיבא גם ברמה הקלינית וגם האקדמית, שתוף הפעולה הזה מקדם את היחידה, מסייע רבות להכשרת המתמחים ומשפר את איכות הטיפול שלנו".

כמו כן,  ד"ר ספדי שואף להגדיל את היחידה ולהקים מחלקה, "הדרך לכך היא בניית שירותים איכותיים בכל תתי ההתמחות של אף אוזן גרון, העלאת פעילות קלינית ואקדמית והקמת מכון שמיעה, שנפתח בקרוב".  

ד"ר ספדי מסכם עם הבשורה על הקמתו של מכון שמיעה חדש במרכז הרפואי, אשר צפוי להיפתח תוך חודשים ספורים. " כיום הזמינות של בדיקות שמיעה באזור שלנו נמוכה מה שגורם לכך שמטופלים ממתינים לתור במשך חודשים רבים. מכון השמיעה ייתן מענה לטווח רחב של בעיות אוזניים ויאפשר לקצר את ההמתנה לבדיקה. בעתיד אנחנו מתכננים להוסיף שירות של שתל שבלול ".


ד"ר ספדי מחליף את ד"ר סיון גושן אשר פרשה לגמלאות.