נפתחה יחידת ה CT החדשה !

נפתחה יחידתCT חדשה וממוגנת במרכז הרפואי פדה-פוריה. ביחידה החדשה שני מכשירי CT המתקדמים מסוגם בעולם. היתרונות למטופלים אדירים, החל מצמצום משמעותי בחשיפה לקרינה, ועד זמינות גבוהה יותר של בדיקות וקיצור זמן ההמתנה.

נפתחה יחידת הCT החדשה והממוגנת במרכז הרפואי פדה-פוריה!  ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פדה פוריה ,ציין,  " פתיחת מכון ה CT משמעה עוד קפיצת מדרגה מאד משמעותית בשיפור השירות למטופלים שלנו. רכשנו את המכשירים  האיכותיים והמתקדמים ביותר בעולם, במטרה לתת לצוות המקצועי שלנו את הכלי הטוב ביותר לאבחון איכותי ולשפר את הטיפול במטופלים" .

לקראת פתיחת המכון נרכשו שני מכשירי CT חדשים ומשוכללים עלות הפרויקט כולל הבינוי כ17 מיליון ₪. לדברי ד"ר ז'רדב, מנהל מחלקת דימות, "המכשיר הראשון הוא המתקדם והמשוכלל ביותר של חב' פיליפס, זהו המכשיר שמיוצר על ידי פיליפס כאן בישראל אשר הותקן לראשונה לשימוש קליני בארץ. מדובר במערכת ספקטראלית, עם  יכולת גבוהה לאבחן חומרים ורזולוציה רקמתית גבוהה ביותר. היכולת הזו מבוססת על חיישנים מיוחדים אשר קולטים כמה רמות קרינה כולל קרינה מאד נמוכה. יתרון נוסף של המכשיר הספקטרלי: אם בעבר נאלצנו במקרים מסוימים לבצע סריקת ct ראשונה ללא חומר ניגוד ובהמשך סריקה שניה אחרי הזרקת חומר ניגוד, המכשיר החדש מאפשר  לבצע סריקה אחת בלבד ובעיבוד ע"י מחשב לבטל את הסיגנל של חומר הניגוד.  המשמעות היא פי 2 פחות קרינה למטופל! "

יניב ביטון, דימותן ראשי מוסיף, " היתרונות למטופלים אדירים, החל מצמצום משמעותי בחשיפה לקרינה, ועד זמינות גבוהה יותר של בדיקות וקיצור זמן ההמתנה. ביחידה החדשה אנחנו מציעים לנבדקים חוויה אחרת לגמרי, מעבר למכשירים המתקדמים מסוגם, המבנה חדש ומודרני, סביבת העבודה שלנו מרווחת ונעימה, חדר ההמתנה חדש ומרווח. בנוסף, בעבר כשהיו מקרים דחופים כמו סריקות לפצועים בתאונות, המטופלים המוזמנים נאלצו להמתין. עכשיו יש לנו את התנאים להפעיל את שני המכשירים בו זמנית, וכך לצמצם את ההמתנה למינימום".

מכון  הCT פעיל 24/7 , לבדיקות עבור מטופלים אשר מגיעים למלר"ד או מאושפזים במחלקות השונות. בנוסף, מתקבלים  מטופלים לבדיקות בתיאום דרך זימון תורים *8891  בימים ראשון עד חמישי מ8:00 בבוקר ועד 20:00 בערב.