אומרים די לאלימות!

במרכז הרפואי פדה-פוריה ציינו את יום המאבק באלימות כלפי נשים, תחת הכותרת "נשים לזה סוף, די לאלימות כלפי נשים!"

ביום שלישי, 23.11.21 התקיים במרכז הרפואי פדה-פוריה, יום מיוחד לציון המאבק באלימות כלפי נשים. אורה זילברמן, הממונה על שוויון מגדרי ויועצת המנכ"ל לקידום נשים, פתחה את היום ואמרה, " ברחבי העולם מציינים את יום המאבק באלימות נגד נשים במטרה להבליט את ממדי התופעה ולהזכיר את הדרכים להתמודדות עמה. האלימות לובשת צורות רבות ואינה מוגבלת רק למרחב הפרטי. חובה עלינו כפרטים וכקהילה לפעול למניעה של אלימות ופגיעה פיסית, מינית או כלכלית בנערות ובנשים".

ענת רוזנבלום, מנהלת השירות הסוציאלי הוסיפה , " אנחנו מתמודדים בימים אלה עם שתי מגיפות, מגיפת הקורונה ומגיפת האלימות בחברה הישראלית. לא מעט נשים הסובלות מסוג כזה או אחר של אלימות מסתובבת בינינו. נשים שחירותן נשללה וזכויותיהן נרמסו עד היסוד.  אנו, עובדי המרכז הרפואי פדה-פוריה שחרטנו על דגלנו מעורבות חברתית ודאגה לקהילה, חייבים לגלות רגישות יתרה, וערנות ולסייע באיתור ובטיפול בנשים אלה..."

מלכה אמר מדמון מנהלת הסיעוד הדגישה, "אנו מחויבים לספק לעובדינו סביבת עבודה מכבדת, הוגנת, אחראית ובטוחה המשוחררת מאיומים ומאלימות כלפי נשים או גברים. לא נסבול כל צורה של הטרדה, התעללות, התעמרות, התנכלות,  אפליה, השפלה או ניצול...אני מקווה שהיום הזה יעודד שימת לב מיוחדת לאנשים שסביבנו, והלוואי ונלמד להתנהג בכבוד ובאהבה אחד כלפי השני".

 שמעון סבח המנהל האדמיניסטרטיבי הודה בחום לאורה זילברמן. אורה שימשה בתפקיד הממונה על השוויון המגדרי במשך שש וחצי שנים שבמהלכן פעלה רבות להעלאת המודעות ולקידום השוויון . שמעון אף ברך את אורלי חקון, אחות כללית במרכז הרפואי, על כניסתה לתפקיד.

בהמשך צפו המשתתפים בהצגה "היי לי אם ואחות", סיפור חייהם הקשה והמרגש של אח ואחות, דויד אלירז ודינה שדה.