ח"כ מופיד מרעי ביקר במרכז הרפואי

ח"כ מופיד מרעי, הגיע לביקור וסיור במרכז הרפואי פדה-פוריה.

ח"כ מופיד מרעי (כחול לבן), הגיע ביום ראשון, 21.11.21 לביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה. בפגישה הציג  ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי, את השירותים הרפואיים החדשים שנוספו בביה"ח לרווחת תושבי האזור בשנים האחרונות  והדגיש את הפערים הקיימים בשרותי הרפואה בין המרכז לפריפריה, "זה לא סוד שבצפון תוחלת החיים קצרה יותר, התמותה מסוכרת וממחלות כליה גבוהה יותר, יש בעיות  כרוניות של עישון, השמנת יתר, סוכרת, מחלות לב וכלי דם. כלומר, תושבי הצפון חולים יותר, וסובלים יותר, ועדיין המשאבים פחותים משמעותית. עד היום לא התקבלה החלטה שתיצור העדפה מתקנת ותמריץ לפריפריה. אני פונה אליך ומבקש, תנו לנו, לראשי מערכת הבריאות בצפון לעשות את השינוי".

ד"ר און הציג רשימה ארוכה של שירותים רפואיים חדשים אשר נפתחו במרכז הרפואי פדה-פוריה בשנים האחרונות וציין, "בעדיפות עליונה אנחנו מבקשים את העזרה שלך כדי להקים מכון לרפואה גרעינית (איזוטופים), אנחנו ביה"ח היחידי (מלבד יוספטל) ללא מכון איזוטופים וזו מציאות מאד קשה שמחייבת אותנו לשלוח חולה לפני ניתוח למיפוי בבי"ח אחר ואז להחזיר אותו לכאן לביצוע הפעולה הנדרשת. אין הצדקה להקשות ככה על המטופלים
שלנו ". 

ד"ר און הוסיף וציין כי בכל הפרויקטים הגדולים שבוצעו בשנים האחרונות הושם דגש על נושא המיגון מתוך ראייה עתידית של מוכנות למצב חירום. כך בפרויקט מחלקת טיפול נמרץ נשימתי שנבנית בימים אלה מעל המיון ויהיה ממוגן. גם מכון הCT החדש שיפתח בשבועות הקרובים וכולל שני מכשירי CT חדשים והמתקדמים מסוגם בעולם, ממוגן באופן מלא.

בסיור ביקר ח"כ מרעי במעבדות ולאחר מכן באתר הבנייה של מרכז השיקום לצפון. לסיכום, אמר ח"כ מרעי, "ניכר שהמרכז הרפואי עשה כברת דרך ארוכה בשנים האחרונות, אבל זה עדיין לא מספיק. אני לוקח כמשימות את הנושאים הבאים: אפעל לקידום וגיבוש תוכנית כוללת ומקיפה לשיפור מערכת הבריאות בצפון. נושא חשוב שני, השלמת מיגון בית החולים וזה אומר, פתרון למיגון מבנה המעבדות, על מנת שיוכלו לתת מענה גם במצב מלחמה. לגבי מכון האיזוטופים, אשמח לסייע בכל דרך אפשרית. בשורה התחתונה יש לנו רפואה טובה בצפון, התפקיד שלנו הוא לעזור לכם בתי החולים שנותנים מענה לתושבים שלנו, באמצעים, משאבים ותשתיות".