מתכוננות ללידה במועדון בייבי סטארט

בייבי סטארט, מועדון היולדות של המרכז הרפואי פדה-פוריה, קיים מפגש הכנה ללידה, מיוחד ליולדות מהמגזר החרדי.
20 נשים בהריון, מנוף הגליל ומטבריה, השתתפו במפגש ריענון לקראת הלידה שארגנו במועדון היולדות בייבי סטארט, של המרכז הרפואי פדה פוריה, עבור נשים מהקהילה החרדית-דתית.
המפגש התקיים ביום שלישי,  9.11.21 במועדון בייבי סטארט בהנחייתה של המיילדת איילת חגי. איילת הציגה את חדרי הלידה המשופצים והמרווחים, הסבירה מהם סוגי משככי הכאבים ועל לידה טבעית, והדגישה כי צוות חדר הלידה דואג להעניק לכל יולדת חווית לידה טובה ומעצימה. איילת ציינה את חשיבות התנועתיות והנשימות במהלך הלידה, וסיפרה על שירות הרפלקסולוגיה הניתן בחדר הלידה.
במחלקת היולדות, הציגה האחות אילנית ווטרסון את החדרים הזוגיים והבודדים ופרטה את מגוון השירותים במחלקה: יועצת הנקה, פיזיותרפיסטית, ארוחה חמה בהכשר בד"צ העדה החרדית, ועוד. המשתתפות ביקרו במחלקת ילודים בתינוקייה וקיבלו הסבר על הטיפול הראשוני בתינוק ועל הביות הגמיש שמשמעו שכל יולדת יכולה לבחור מתי להשאיר את התינוק לצידה ומתי להחזירו לידיהן המסורות של הצוות בתינוקייה.
אחת המשתתפות מנוף הגליל סיפרה, "לא הכרתי את האגף לאם ולילוד בפוריה, אני שמחה שהגעתי, ראיתי את החדרים והכרתי את הצוות המדהים שיש פה, זה מרגיש שעוטפים פה כל אחת בצמר גפן".  משתתפת נוספת מטבריה, אמרה, "אני חדשה בטבריה כיף לראות את כל המאמצים שעושים בשבילנו, המפגש היה מרשים ומשכנע ובעזרת השם נגיע ללדת בפוריה"
רחלי אהרון רכזת מועדון היולדות, בייבי סטארט, נתנה מידע על  פעילות המועדון הכוללת מגוון הרצאות וסיורים, קורס הכנה ללידה לנשים בלבד ועוד.  כל המשתתפות קיבלו שי מפנק ובסיום אף השתתפו בהגרלה בה הוענקה לזוכה ערכת חורף מתנת "שאנטי".