נפרדים מד"ר זילברמן

צוות מרפאת השד במרכז הרפואי פדה-פוריה נפרד מד"ר משה זילברמן, מנהל שירות השד וכירורג בכיר אשר פרש לגימלאות בתום 38 שנים עשירות בעשייה והישגים.

ד"ר משה זילברמן, כירורג שד, מנהל שירות השד  ורופא בכיר במחלקה הכירורגית פרש בחודש שעבר לגימלאות לאחר 38 שנות עבודה במרכז הרפואי פדה-פוריה. "הגעתי לפוריה בשנת 1984,לאחר השתלמות בסרטן השד במכון הבינלאומי במילנו שם למדתי בהנחייתו של אחד המומחים הגדולים בתחום. בשנת 2001 בדיוק לפני 20 שנה הקמנו את מערך השד שהלך והתפתח עם השנים, ביכולת דימות השד, בביצוע ניתוחים מורכבים ובטיפול והלווי של המטופלות".

בחודש המודעות לסרטן השד ד"ר זילברמן שפועל רבות להגברת המודעות למחלה ולחשיבות האיתור המוקדם מדגיש, "אחת ל7.5 נשים חולה בסרטן השד, המספרים כל הזמן עולים ולכן מאד חשוב להגביר את המודעות למחלה. נשים צריכות להקפיד להיבדק".

ד"ר זילברמן מסכם את העשורים שחלפו בתחושת סיפוק וגאווה, יחד עם צביטה קלה של געגוע, "אני עוזב מקום שהיה לי בית שני, גדלתי כאן בפוריה וזכיתי לראות את ביה"ח צומח וגדל. קשה להסביר את הקשר המיוחד והחיבור למטופלות במיוחד ברגעים הקשים...  אני עוזב עם טעם של עוד...".

לבנה ברנשטיין, אחות מרפאת השד מוסיפה, "עשרים שנים עברו כל כך מהר, ד"ר זילברמן יצא מגדרו כדי לקבל כל מטופלת, נתן את כל כולו למענן, לא מכירה רופא כל כך מסור ואנושי". קרן כהן, אחראית דימות שד, ציינה בהתרגשות, "מחלקת דימות תמיד עבדה בצמוד למרפאת השד, ובשיתוף פעולה הדוק. במשך השנים בנינו כאן שירות שנודע בטיבו ובמקצועיותו ובמיוחד ביחס האישי והרגישות  לכל אחת ואחת מהמטופלות".

גם טובה כהן, שהיתה בעבר אחות אחראית במחלקה הכירורגית הגיעה כדי לחבק את ד"ר זילברמן, "עבדתי בפוריה במשך 37 שנים. ב18 השנים האחרונות אני עובדת יחד עם ד"ר זילברמן במרפאה בעמק הירדן, אני חייבת לציין שמגיעות אלינו נשים מכל האזור והן מגיעות כי הן סומכות עליו".