ח"כ סלאלחה בביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה

ח"כ עלי סלאלחה, חבר ועדת הבריאות בכנסת הגיע לביקור וסיור במרכז הרפואי פדה-פוריה. בפגישה עם מנהל המרכז הרפואי ד"ר ארז און אמר,"כחבר בוועדת הבריאות ותושב הגליל אני מחויב למען צמצום פערי הבריאות בין המרכז לפריפריה. ביה״ח פוריה פועל ונותן מענה מצוין לחברה שאותה אני מייצג- החברה הערבית והדרוזית. אני אפעל מתוך הממשלה ומול שר הבריאות לשיפור הקצאת המשאבים של בית החולים ותקצוב עבור הקמת מכון איזוטופים".

ח"כ עלי סלאלחה (מרצ) חבר ועדת הבריאות בכנסת, הגיע ביום ראשון, 31.10.21 לביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה. בפגישה הדגיש  ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי, את הפערים הקיימים בשרותי הרפואה בין המרכז לפריפריה, "זה לא סוד שבצפון תוחלת החיים קצרה יותר, התמותה מסוכרת וממחלות כליה גבוהה יותר, יש בעיות  כרוניות של עישון, השמנת יתר, סוכרת, מחלות לב וכלי דם, אבל זו לא גזירה משמים אנחנו יכולים לשנות את המציאות הזו. החברה פה חולה יותר, וסובלת יותר, ועדיין המשאבים פחותים משמעותית. בכל קריטריון אנחנו נחותים מבחינת המשאבים שמוקצים לנו, כלומר הפער רק הולך וגדל. לכן, נדרשת החלטה שתיצור העדפה מתקנת ותמריץ לפריפריה. הבקשה שלנו היא שתתנו לנו, לראשי מערכת הבריאות בצפון לעשות את השינוי".

ד"ר און הציג רשימה ארוכה של שירותים רפואיים חדשים שנפתחו במרכז הרפואי פדה-פוריה בשנים האחרונות וציין, " לתושבי האזור אין אפשרות להגיע לרפואה פרטית הם תלויים ברפואה הציבורית. המשימה שלקחנו על עצמנו היא לתת להם מענה. אנחנו והציבור בצפון זקוקים לעזרה שלכם בכנסת. בעדיפות עליונה אנחנו מבקשים את העזרה שלך כדי להקים מכון איזוטופים, אנחנו ביה"ח היחידי (מלבד יוספטל) ללא מכון איזוטופים וזו מציאות מאד קשה שמחייבת אותנו לשלוח חולה לפני ניתוח למיפוי בבי"ח אחר ואז להחזיר אותו לכאן לביצוע הפעולה הנדרשת. אין הצדקה להקשות ככה על המטופלים שלנו ". 

בסיור ביקר ח"כ סלאלחה במערך הלב ע"ש מש' קיטנר ומש' דוידאי ובמרכז צנתורי המוח שצפוי להיפתח בימים הקרובים ולאחר מכן באתר הבנייה של מרכז השיקום לצפון.

לסיכום, אמר ח"כ סלאלחה, " כחבר בוועדת הבריאות ותושב הגליל אני מחויב למען צמצום פערי הבריאות בין המרכז לפריפריה. ביה״ח פוריה פועל ונותן מענה מצוין לחברה שאותה אני מייצג- החברה הערבית והדרוזית. אני אפעל מתוך הממשלה ומול שר הבריאות לשיפור הקצאת המשאבים של בית החולים ותקצוב עבור מכון איזוטופים. לכולנו, ללא תלות במיקום גיאוגרפי מגיע רפואה טובה ובריאות טובה יותר".