תוכנית להקמת בי"ס שיקומי במרכז השיקום לצפון

מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד"ר שמחון וצוות המשרד הגיעו למרכז הרפואי פדה-פוריה כדי לגבש תוכנית להקמת בי"ס שיקומי במודל מיוחד במסגרת מרכז השיקום לצפון. בסיום הסיור, עם מנהל המרכז הרפואי ד"ר ארז און , אמרה ד"ר שמחון, "זה פרויקט ענק וייחודי. חשוב לי לסייע לכם בכל ההיבטים החינוכיים, המטרה היא לגבש תפיסה ומודל חדש לבי"ס שיקומי, שיהיה שם דבר ".

ד"ר אורנה שמחון, מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך הגיעה ביום שלישי, 26.10.21 לביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה. בפתח הדברים  ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי, סקר שורה ארוכה של שירותים רפואיים חדשים שנוספו לרווחת תושבי האזור בשנים האחרונות.
לאחר מכן הוא התמקד  בפרויקט הלאומי של הקמת מרכז השיקום לצפון. " מדובר בפרויקט היסטורי, בית חולים שיקומי ראשון שמוקם צפונית לרעננה! מרכז השיקום ייתן מענה לפער האדיר בתשתיות השיקום בצפון. מבחינתנו נושא הילדים הוא בעדיפות עליונה,  מרכז השיקום לצפון ייתן מענה לשיקום ילדים שמאד חסר היום לתושבי הצפון. המרכז החדש יכלול מחלקת אשפוז ילדים ומחלקה לאשפוז יום ילדים בנוסף, אנחנו מתכננים בי"ס שייתן מענה כולל ורחב לילדים המטופלים ".

ד"ר אמיתי אוברמן, מנהל המחלקה לשיקום גריאטרי הוסיף,  "מחלקות האשפוז השיקומיות לילדים יפתחו כבר בשלב הראשון, להערכתנו בעוד כשנתיים. אנחנו מדברים על 18 מיטות באשפוז ועוד 18 מיטות לאשפוז יום שיקומי. בקומת הילדים מתוכנן בי"ס שיכלול ארבע כתות לימוד ושני חדרי טיפול.  מה שמנחה אותנו בתכנון הוא לשים את המטופל במרכז, כל השירותים יהיו סביב הילד, הכל באותה קומה. אנחנו זקוקים לסיוע שלכם, ד"ר שמחון בהערכות להקמת ביה"ס הייחודי במרכז השיקום כדי שביה"ס יפתח ביחד עם הפתיחה של המחלקות".

ד"ר אורנה שמחון, ברכה את מנהלת המרכז החינוכי בביה"ח פדה-פוריה, גליה רונן על כניסתה לתפקיד וציינה, "אנחנו נרתמים למשימה ויחד נקים את בית הספר השיקומי. 
נעשה הכל כדי לשתף פעולה בהגשמת החזון, לסייע לילדים הזקוקים לשיקום ולבני משפחותיהם, ולתת להם את כל המעטפת הנדרשת לצורך שיקומם לצד השיקום הפיסי. חשוב לי לסייע לכם בכל ההיבטים החינוכיים, המטרה היא לגבש תפיסה ומודל חדש לבי"ס שיקומי, שיהיה שם דבר" .