התעקשה לעבור ניתוח לב מורכב במרכז הרפואי פוריה

לאה יהודה סבלה משורה של בעיות לב קשות ונדרשה לעבור ניתוח לב מורכב. למרות שהופנו לבתי החולים במרכז הארץ, לאה ובעלה התעקשו שתעבור את הניתוח ביחידת ניתוחי הלב החדשה, שבמרכז הרפואי פדה, פוריה. אתמול היא עברה את הניתוח בהצלחה רבה.

לאה יהודה (57)מנווה עובד , סבלה משורה של בעיות לב מורכבות: היצרות קשה של המסתם האורטאלי, אי ספיקה קשה של המסתם המיטראלי, ופרפור פרוזדורים.היא נדרשה לעבור ניתוח לב מורכב, בקופת החולים הפנו אותה לבתי החולים במרכז הארץ, אבל לאה ובעלה התעקשו שתעבור את הניתוח ביחידת ניתוחי הלב החדשה, במערך הקרדיו ווסקולארי שבמרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה.

ביום ראשון, 17.5.15 היא עברה בהצלחה רבה את הניתוח המורכב שארך כארבע שעות. ד"ר ארז קכל, מנהל יחידת ניתוחי לב וחזה, מסביר, "בצענו החלפה של שני המסתמים ובנוסף פרוצדורת מבוך MAZE . מדובר בפרוצדורה מיוחדת לטיפול במצב של פרפור פרוזדורים, שבוצעה על ידי ד"ר ליאוניד סטרניק, שהוא מומחה לפרוצדורה הזו בביה"ח שיבא ובהשתתפות דר' מוזלבט מהיחידה לניתוחי לב בפדה פוריה".

יום למחרת הניתוח הגדול, ד"ר קכל מציין בסיפוק שלאה מתאוששת יפה, "לשמחתנו שעות ספורות לאחר הניתוח ראינו שהמסתמים החדשים מתפקדים היטב, ניתוח
ה
MAZE הצליח והיא כבר חזרה לקצב לב סדיר. חשוב לציין שהפרוצדורה המורכבת מתבצעת רק בחלק ממחלקות ניתוח הלב ואנו התחלנו לעשות אותה כחלק מהשרות לניתוחי הלב. הניתוח עבר בהצלחה והוכחנו שאנחנו בשלים לבצע ניתוחים מורכבים . אני גאה מאד בצוות כולו וביכולת המקצועית הגבוהה שלנו"

יוסי יהודה, בעלה של לאה, אמר "אחרי התלבטויות החלטנו לבצע את הניתוח כאן במרכז הרפואי פדה פוריה, שמענו דברים טובים מאד על היחידה החדשה , מעבר לזה שביה"ח הרבה יותר קרוב ונוח.אני שמח מאד על ההחלטה, ביה"ח התקדם בשנים האחרונות ללא הכר, אנחנו מודים לאל שהתעקשנו לבצע את הניתוחכאן".