קצר בלב

דליה, תושבת רמת השרון סבלה במשך 10 שנים מתופעה של הפרעות קצב הלב. בעת שבילתה ביום כיף בכנרת עברה התקף נוסף והובהלה למרכז הרפואי פוריה. למחרת עברה טיפול אבלציה אשר מטפל בהפרעת הקצב ואף מביא לריפוי מלא.

דליה (57) תושבת רמת השרון, סובלת מזה 10 שנים מבעיה של טכיקרדיה ממקור עלייתי שהיא הפרעה בקצב הלב. ביוםראשון, 21.7.13היא הגיעה לכנרת במסגרת יום כיף משפחתי, "בצהריים הרגשתי שאני מקבלת התקף של -SVTהפרעת קצב . כל המשפחה התחילו לדאוג, הרגעתי אותם כי אני מכירה את ההתקפים האלה . נחתי שעה וחשבתי שזה עבר, אחה"צ הרגשתי פתאום תשישות עצומה וחולשה נוראית. לא יכולתי אפילו לדבר, הרגשתי שאני מתמוטטת..." בהתייעצות עם רופא המשפחה דליה הובהלה למרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה,פוריה.

"הגעתי לבית חולים עם דופק 190, קיבלתי זריקה של אדנוזין, רבע שעה אחרי הזריקה קיבלתי התקף נוסף ואז הוחלט לאשפז אותי..."

זרימה חשמלית לא תקינה עלולהלגרום לשיבוש בהפעלה החשמלית של הלב, ולדופק מהיר ולא תקין. לחולים כאלו יכול להיות אבדן הכרה ובמקרים מסוימים החלשות של שריר הלב. בעקבות התקפים חוזרים של דופק מהיר.

ד"ר הלל שטיינר, מנהל היחידה להפרעות קצב הלב, ציין כי בבדיקה התברר שדליה סובלת מדופק מהיר בשל הפרעת קצב, עד 200 לדקה. "מאחר והיא טופלה בתרופות ללא הצלחה, הצעתי לדליה לעבור בדיקה אלקטרופיזיולוגית במהלכה החדרנו חוטי חשמל עדינים ללב. ראשית גרמנו להפרעת קצב יזומה, ברגע שאיתרנו את מקור הבעיה , צרבנו את הנקודה"

דליה עברה את הטיפול ביום שני ולמחרת בבוקר כבר שוחררה לביתה . בבוקר יום שלישי פגשנו אותה ביציאה מהמחלקה , "במשך שנים פחדתי לעשות אבלציה, ואני שמחה מאד שהגעתי למחלקה הקרדיולוגית בבית חולים פוריה. הם שכנעו אותי שכאן ניתן לבצע את הטיפול בצורה הכי מקצועית, ללא כאבים, ותוך יממה להשתחרר הביתה. הבוקר אני מרגישה מצויין ובעיקר אני מאושרת שטיפלתי בבעיה שהיתה לי בלב, הפחד שאני אקבל התקף כשאני מחוץ לבית , או בחו"ל מאד הקשה עלי ועכשיו אני מרגישה שאני חופשיה."

ד"ר שטיינר סיכם ואמר "אחוזי ההצלחה של טיפולי אבלציה אצלנו הם מצויינים. מעל 90% מהמטופלים מדווחים על ריפוי מלא."