יועצת למחלות זיהומיות

פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי שיבא, תשמש כיועצת למחלות זיהומיות ומניעת זיהומים במרכז הרפואי פוריה.

במסגרת שיתוף הפעולה עם בית החולים שיבא , פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות, תגיע לבית החולים פוריה לסייע בייעוץ והדרכה לצוות הרפואי.

"ידוע כי כ 10% מהמטופלים נדבקים בזיהומים בעת שהותם בבית החולים, בנוסף, חלק גדול של החולים מגיע לבית החולים בשל מחלות זיהומיות. הנושא הזה מאד חשוב ומרכזי בפעילותו של כל מרכז רפואי, המטרה שלי היא לסייע באבחון וטיפול בחולים ולתמוך בפעילות המקצועית שכבר נעשית בבית החולים פוריה. "

פרופ' רהב, מתגוררת בירושלים, ומנהלת את היחידה למחלות זיהומיות בבי"ח שיבא מאז 2003 . בדבריה ציינה את אהבתה הרבה לתחום הרפואה שהיא ככל הנראה מלידה מאחר ושני הוריה היו רופאים וכעת גם בתה הולכת בעקבותיה.

לאחר שסיירה במרכז הרפואי פוריה ונפגשה לישיבות עבודה עם ד"ר סובח סובח, מנהל מחלקה פנימית ב' ומומחה לזיהומים בבית החולים ועם האחות האפידמיולוגית ואחראית מניעת זיהומים, קוזיתא ליבאי, סכמה פרופ' רהב, "יש כאן הרבה עשייה ואין ספק שנעשו תהליכים חשובים גם כחלק מתהליך האקרדיטציה שעבר בית החולים לאחרונה. שמחה להצטרף לצוות פה ומאמינה שנוכל ביחד לקדם ולפתח עוד את תחום מניעת הזיהומים"

פרופ' רהב, תגיע באופן קבוע למרכז הרפואי ותעמוד לרשות הצוות הרפואי לייעוץ בתחום מניעת זיהומים וטיפול אנטיביוטי מושכל "אנחנו נשאף לפעילות כלל מערכתית של הרופאים, האחיות, המעבדות ובית המרקחת במטרה להגביר המודעות לנושא של חיידקים עמידים ושימוש מושכל באנטיביוטיקה."