נער שיחק בחזיז ופצע את עינו

נער בן 15 מכפר כנא, הגיע למרכז הרפואי פוריה לאחר ששיחק בחזיז אשר התפוצץ ופגע בפניו. הרופאים חוששים למצבה של עינו הימנית.

נער בן 15 מכפר כנא הגיע ביום חמישי 11.7.13 בשעות הערב למרכז הרפואי ע"ש
ברוך פדה, פוריה, לאחר ששיחק בחזיז גדול אשר התפוצץ בפניו. "הוא קנה חזיז גדול והדליק אותו , החזיז לא התפוצץ , הוא ניגש לראות מה קרה ואז החזיז התפוצץ לו בפנים..." כך סיפרה הבוקר אמו של הנער. "אנחנו היינו בבית. פתאום הוא הגיע בריצה עם החברים שלו , הוא צעק לי אמא, אמא, יורד לי דם מהאף ואני לא רואה בעין. לקחנו אותו מהר לאמבולנס ולבית החולים."

הנער מאושפז ביחידת העינים במרכז הרפואי, לדברי הרופא המטפל, ד"ר נח'ול נח'ול, "אנחנו מודאגים מאד ממצב העין. עדיין לא ניתן לקבוע בוודאות האם תחזור לו הראייה בעין ימין, אבל יש חשש כבד למצבה. אחרי הטיפול הוא סובל פחות מכאבים והנפיחות באזור העין ירדה, אבל כרגע הוא לא רואה בעין זו בכלל. "

לדברי האם אחרי שהנערים בכפר שמעו על הפציעה הקשה, כולם נבהלו ורצו להחזיר את הזיקוקים והחזיזים לחנות. היא הדגישה כי חשוב שההורים ישגיחו על הילדים ולא יתנו להם כסף כדי לקנות את הצעצועים המסוכנים האלה. "אני יודעת שזה לא חוקי למכור את הנפצים והחזיזים המסוכנים האלה, חשוב שמהמשטרה תגביר את הפיקוח על החנויות. הבן שלי הלך וקנה, אם לא היה בחנות , הוא לא היה קונה ..."

ד"ר נחול ציין כי בתקופות חגים ניכרת עלייה במספר הפניות לבית החולים כתוצאה מפציעה או חבלה אשר נגרמה בשל משחק בצעצועים מסוכנים, לכן חשוב מאד להזהיר את הילדים מהסכנה הרבה הטמונה במשחקים אלה.

האמא הוסיפה בבכי, "אני מאד דואגת ומפחדת, אם הבן שלי יהיה עיוור , מה נעשה? אני מתפללת שיקרה נס והעין תבריא."