אורחות מהמועצה האזורית עמק יזרעאל

סגנית ראש המועצה, מנהלת אגף החינוך ונציגות נוספות מהמועצה האזורית עמק יזרעאל הגיעו למרכז הרפואי פוריה לסיור הכרות במרכז טנ"א ובאגף החדש לאם וליילוד.

סגנית ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, חנה פרידמן, מנהלת אגף החינוך רחל שחורי ואורחות נוספות מהמועצה והישובים הגיעו ביום ראשון 30.6.13 לסיור הכרות במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה.

עיקר הסיור והביקור התמקד במרכז טנ"א (לטיפול בנפגעי אלימות מינית) האורחות נפגשו עם רוחמה כהן, עו"ס במרכז אשר בטנ"א אשר תיארה את אופי העבודה במרכז ואת הטיפול שמשלב בדיקה רפואית ובהמשך ייעוץ ותמיכה של עובדת סוציאליתלמשפחה ולילד.

שושי אופיר , הליצנית הרפואית הראשונה אשר מסייעת ומשתתפת בבדיקות של נפגעי אלימות מינית, סיפרה לאורחות על תפיסת העולם שלה ועל תפקידה כיוצרת גשר של תקשורת עם הילדים הנפגעים, "הילדים שמגיעים לטנ"א מה שפגוע אצלם זו הנשמה. לפעמים הם פצועים בגוף אבל זו בעיקר הנפש. הרבה פעמים הם משתדלים לא ליצור אפילו קשר עין, הם סגורים בתוך עצמם, כבויים..."

את הביקור במרכז טנ"א סיכמה ד"ר נסיה לנג, אשר תיארה את עבודת המרכז מאז הקמתו לפני כ12 שנים וציינה כי המרכז נותן למענה למטופלים שמופנים אליו מכל אזור הצפון, ויש חשיבות גדולה למפגשים עם אנשי מקצוע ברשויות המקומיות באזור בכדי להגביר את המודעות וליצור הכרות עם מרכז טנ"א .

חנה פרידמן סגנית ראש המועצה, ציינה שהביקור בטנ"א היה מאד מעניין, "הנושא המרכזי הוא חשיפה. חשוב מאד לחשוף את קיומו של מרכז טנ"א והשירות שהוא נותן לאזור כולו. ככל שאנשי מקצוע כמו גם אנשים בקהילהיותר מודעים, כך הם ידעו לזהות מקרים של אלימות מינית ולהפנות אותם לטיפול וסיוע."רחל שחורי מנהלת אגף החינוך במועצה ציינה את חשיבות הביקורוהוסיפה שתרצה לקיים סיור נוסף בהשתתפות אנשי מקצוע מאגף החינוך ויועצות שפ"י.

מכאן יצאו האורחות לאגף החדש לאם וליילוד, שם פגשו אותם פרופ' משה בן עמי, וד"ר לאנדרו קסלמן. לאחר שהתרשמו והתלהבו מחדרי לידה והשירותים הייחודיים של המחלקות החדשות הן השלימו את הביקור בסיור במחלקת יולדות בהדרכתה של אורה זילברמן, האחות האחראית.