עונת הנחשים בעיצומה

ילד בן 7 ממושב יהונתן שברמת הגולן הוכש ברגלו בעת שצעד בשביל בקרבת הבית. הילד הובהל במצב קל, למלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה) המרכז הרפואי פוריה.

א. בן ה7 יצא ביום רביעי 26.7.13 לטיול שנתי באזור הכנרת. אביו יצא כהורה מלווה עם הכתה , בשעות אחה"צ בדרכם הביתה במושב, הכיש את הילד נחש. כפי שמספר האב, "הלכנוביחד בשביל, פתאום הבן שלי צועק "אי, משהו עקץ אותי". הסתכלתי על האדמה וראיתי נחש לא גדול . הבן שלי התיישב על האדמה, אני פעלתי במהירות , תפסתי אבן גדולה והרגתי את הנחש. אח"כ התקשרתי לחבר שיבוא לעזור
לנו , הוא ראה את הנחש ואמר שזה צפע וכדאי שניסע מייד לבית חולים. "

האב הזמין ניידת מד"א ותוך זמן קצר הם הגיעו למלר"ד המרכז הרפואי פוריה. בבדיקה התברר שהילד הוכש בבוהן רגלו השמאלית. אילנה אהרון האחות הכללית סיפרה,
".. למרבה המזל הארס לא התפשט ומצבו הוגדר קל ויציב. הוא אושפז והועבר להשגחה וטיפול במחלקת ילדים."

למחרת, יום חמישי בבוקר, הילד סיפר שהוא חשבטובוציין "הרגל לא כואבת לי, אפשר ללכת הביתה. " ד"ר סעיד אבו זייד , סגן מנהל מחלקת ילדים עדכן " בבדיקה הבוקר ראינו שיש תהליך דלקתי בבוהן, באזור הפצע ולכן הוא נשאר להמשך השגחה. אנחנו מטפלים בפצע והוא מקבל אנטיביוטיקה. מלבד זאת שאר הסימנים החיוניים תקינים לחלוטין, חשוב לנו להמשיך השגחה ולוודא שלא נוצר זיהום במקום."

האב אמר לסיכום, "אני שמח שזו לא היתה פגיעה קשה, אי אפשר להגיד לילדים אל תשחקו בחוץ. אבל חשוב שהילדים וההורים יהיו מודעים לסכנה של נחשים שמסתובבים גם בקרבת הבתים ויהיו יותר ערניים. ובמקרה של הכשה חשוב להגיע מיידית לטיפול בבית החולים . "