קורס הכנה ללידה ראשון בכפר הבדואי כמאנה

המרכז הרפואי פוריה קיים קורס הכנה ללידה בכפר הבדואי כמאנה (מועצה אזורית משגב). בקורס הראשון מסוגו בכפר, השתתפו כ 10 נשים בהריון, לרובן זו לא הלידה הראשונה.

בשבוע שעבר הסתיים קורס הכנה ללידה ראשון מסוגו בכפר הבדואי כמאנה. בקורס שהתקיים ביוזמה של המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה ובתיאום עם המחלקה לשירותים חברתיים במועצה האזורית משגב, השתתפו כ 10 נשים בהריון.

הנא אבו עיד, מיילדת מנוסה מהמרכז הרפואי פוריה, העבירה את הקורס שכלל שלושה מפגשים בני שלוש שעות, כאשר המפגש השלישי הוא סיור בחדרי לידה ובמחלקת יולדות."המפגש והקשר עם הנשים בכפר היה מאד חשוב, למרות שרובן כבר ילדו וזו לא לידה ראשונה עבורן, ראיתי שיש להן הרבה שאלות והן זקוקות למידע. שמחתי שהייתי שם בשבילן . אני בטוחה שעכשיו אחרי הקורס, הן הרבה יותר רגועות לקראת הלידה. "

מרווה סואעד, אחת המשתתפות בקורס אמרה, "אני מרגישה כמו בהריון הראשון, הכל קשה לי. הייתי בחדר לידה 15 שעות והרגשתי שאני לא יודעת מה לעשות. עכשיו אני אוכל ללמוד עוד דברים ולהגיע יותר מוכנה ללידה."

סמאח אבו יונס, עובדת סוציאלית בכמאנה, אשר ארגנה את הפעילות בכפר ציינה, "הרגשתי שהנשים צמאות לקורס כזה ולמידע על הלידה ולקראת הלידה. ברגע שאמרנו שהקורס יתקיים בכפר זה מאד הקל עליהן והן שמחו מאד לבוא. "

הקורס נערך ביוזמת המרכז הרפואי פוריה וללא עלות למשתתפות. קורסים נוספים מתקיימים בבית החולים וניתן להתקשר ולהירשם לקורס הקרוב.