פוריה- ביה"ח הממשלתי הראשון שקיבל תו תקן בינלאומי

המרכז הרפואי פוריה הוא בית החולים הממשלתי הראשון אשר עבר את המבדק וקיבל, באופן רשמי את מדליית הזהב- תו תקן יוקרתי מטעם ארגון ה JCI. ד"ר יעקב פרבשטיין מנהל בית החולים: "אני שמח שהיה לנו האומץ והנחישות להיות הראשונים והחלוצים בתהליך הארוך והחשוב הזה. אני חש התרוממות רוח והתרגשות גדולה. עובדי בית החולים הוכיחו שהם מחויבים לטיפול רפואי איכותי כשהמטרה העיקרית לעיני כולם היא טובת המטופל".

המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה, זכה לתקן הסמכה מטעם ה-JCI, כמוסד מוסמך לאיכות ולבטיחות מטופלים ומשפחותיהם. הודעה רשמית על כךקיבל מנהל בית החולים ביום שלישי, 2.7.13 ממטה ארגון ה ( JCI (Commission International Jointבשיקגו. מדובר בהסמכה המובילה בעולם לאיכות ולבטיחות הטיפול בבתי חולים. ההסמכה ניתנה לאחר שנבדקו כ - 1,300 מדדים ב-13 תחומים מרכזיים וביניהם: בטיחות הטיפול התרופתי, מניעת זיהומים, תקשורת בין צוותים, ניהול הטיפול במשאב האנושי ועוד.

תהליך האקרדיטציה במרכז הרפואי פוריה החל לפני שלוש שנים, ובית החולים הוא הראשון והחלוץ מקרב בתי החולים הממשלתיים אשר עבר את המבדק וזכה בהישג המרשים!קבלת ההסמכה מציבה את המרכז הרפואי פוריה בשורה אחת עם בתי החולים המקצועיים בעולם, העומדים ברמה גבוהה של איכות ובטיחות.

ד"ר יעקב פרבשטיין מנהל בית החולים אמר הבוקר: "אני שמח שהיה לנו האומץ והנחישות להיות הראשונים והחלוצים בתהליך הארוך והחשוב הזה. אני חש התרוממות רוח והתרגשות גדולה. עובדי בית החולים הוכיחו שהם מחויבים לטיפול רפואי איכותי כשהמטרה העיקרית לעיני כולם היא טובת המטופל".

מלכה אמר מדמון, רכזת האקרדיטציה בבית החולים הוסיפה: " בתהליך ההכנות היסודי למבדק, היו פעילים כל העובדים, 13 צוותי איכות פעלו בנושאים כגון זיהוי מטופלים, מניעת זיהומים, הכנה לניתוח, מניעת נפילות, טיפול בחולה מונשם, מניעה וטיפול בפצעים ועוד.

אני מאושרת ומלאת גאווה, זה הישג עצום לביה"ח , מעבר לכך שאנחנו ראשונים, מדובר בתהליך רחב שלא התמקד במחלקה או בסקטור מסוים אלא כלל את כל עובדי ביה"ח ועברנו אותו בהצלחה רבה."

במסגרת המבדק הגיעו לפוריה שלושה בוחנים מטעם ארגון JCIבמהלך המבדק, הם סרקו את כלתחומי העשייה: מהגג ועד המרתף, מהמטבח ועד מחלקות האשפוז ומרפאות החוץ . בכל אתר נבדקה ההקפדה על יישום נהלים, סדרי עבודה, תיעוד פעולות רפואיות, תקינות ציוד רפואי כולל בדיקת מצוינות וניהול המרכז הרפואי. תהליך הבקרה נמשך חמישה ימים.

אירנה פיפר, מרכזת תחום אקרדיטציה JCI במשרד הבריאות, ברכה את מנהל בית החולים והצוות ואמרה, "הצלחתו הרבה של המרכז הרפואי פוריה, כבי"ח אזורי, יכולה להוות מודל הצלחה לבתי החולים הבאים בתור להסמכה לתקן איכות ובטיחות הטיפול הבינ"ל של הJCI "