הוקם פורום נשים למען ביה"ח פוריה

כ 20 נשים מובילות ופעילות מטבריה וישובי המועצה האזורית עמק הירדן, הקימו פורום נשים למען בית החולים פוריה. יעד ראשון- גיוס משאבים לבניית חדרי ניתוח נוספים.

עו"ד רות מס ונעמי שושני פעילות ותיקות בעמותת ידידי בית החולים פוריה, יזמו הקמת פורום חדש: פורום נשים למען בית החולים פוריה. קבוצה של כ 20 נשים מוכרות הפעילות בתחומים שונים באזור התכנסה ביום ראשון, 2.6.13 במסגרת מפגש ההקמה של הפורום. רותי מס פתחה ואמרה, "אנחנו מרגישות ויודעות שיש עוד כל כך הרבה פעילות שאפשר ליזום למען בית החולים. ברור לנו שאם הנשים בקהילה יתגייסו למען המטרה הזו , נוכל לעשות דברים."

ד"ר פרבשטיין, מנהל בית החולים הציג בפני הפורום את השינוי שעבר המרכז הרפואי פוריה ע"ש ברוך פדה, פוריה, בשנים האחרונות ובהמשך הדגיש שרשימת התוכניות והצרכים עדיין ארוכה.

זוהרה דווידאי, יו"ר עמותת הידידים ברכה את הנשים על היוזמה וההתגייסות וציינה, "אנחנו רוצים ליצור חיבור הדוק יותר בין הקהילה לבית החולים. מקווה ומאמינה שנצא מהמפגש הזה עם גרעין של פעילות שיעבוד לאורך זמן ויביא ליצירת הקשר ההדוק הזה. הייתי רוצה שנגבש ביחד תוכנית איך אנחנו מבצעות את השינוי הזה... "

במהלך הדיון ולאחר בחינת הצרכים שהעלה ד"ר פרבשטיין סוכם שיעד ראשון אותו יציב הפורום , יהיה גיוס תקציב של כמיליון דולר, למימון בנייה וציוד של חדרי ניתוח.
ד"ר פרבשטיין הסביר שבית החולים גדל ונותן מענה ליותר מטופלים, לכן בשנים האחרונות הצורך בחדרי ניתוח הפך קריטי. " כיום יש לנו צוואר בקבוק אמיתי בתוצאה מהלחץ על מעט חדרי הניתוח הקיימים.תוספת של שלושה חדרי ניתוח תביא באופן מיידי לקיצור ההמתנה והסבל של החולים. חדרי הניתוח הנוספים יפתרו את בעיית התורים הארוכים ואף יאפשרו לנו להרחיב את קשת הטיפולים של בית החולים".

ירדנה אמסלם, ממתנדבות הפורום, הציעה לארח בביתה מפגש ראשון שיאפשר חיבור של צוות בית החולים עם מובילי הדעה באזור מתוך כוונה ליצור מעגל של פעילים שיתגייסו בחיבוק חם למען בית החולים.