זהרה דוידאי, יו"ר עמותת ידידי ביה"ח פוריה

זהרה דוידאי, אשת עסקים, אשתו של אלי דוידאי וכלתו של בני דוידאי, נבחרה להוביל את עמותת ידידי המרכז הרפואי פוריה. "הכירו לנו את ד"ר פרבשטיין וזו היתה אהבה ממבט ראשון! למרות שבתי חולים אחרים כבר חיזרו אחרינו ... "

אשת העסקים (58) זהרה דוידאי נבחרה לפני מספר שבועות ליו"ר עמותת ידידי המרכז הרפואי פוריה. העמותה פועלתלסייע בפיתוח המרכז הרפואי ברבדים השונים הן בהיבטשל גיוס משאבים לבינוי וציוד והן ברובד המקצועי, קידום בית החולים מבחינה אקדמית ומחקרית מתוך שאיפה למיצובו כמרכז רפואי מוביל .

דוידאי, מהנדסת תחבורה בהשכלתה,פעילה בעסקים במרכז ומזרח אירופה בחברה אותה היא מנהלת בתחום התוכנה. מאז מלחמת לבנון השנייה (2006) החלו היא ובעלה בפעילות פילנתרופית תחילה במרכז הרפואי שיבא ובהמשך במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה. בני הזוג תרמו למעלה ממיליון דולר במסגרת הקמת המערך הקרדיו וסקולארי בביה"ח, שנים ספורות לאחר מכן הם תרמו ציוד רב לשיפוץ ושדרוג מחלקת הילדים בביה"ח.

"אנחנו קשורים ומחוברים מאד לעמק, הדודה של אלי, בעלי, היתה ממקימי קיבוץ אפיקים ויש לנו גם משפחה בכנרת. אחרי המלחמה החלטנו שאנחנו רוציםלרכז את הפעילות שלנו בתחום הבריאות, מתוך רצון לסייע לציבור גדול ככל שניתן. אמרנו שחשוב לתמוך בצפון , וכך נוצרה ההכרות עם ד"ר פרבשטיין. זו היתה אהבה ממבט ראשון! למרות שבתי חולים אחרים כבר חיזרו אחרינו ..."זהרה מוסיפה שהקשר החם שנוצר עם ביה"ח פוריה, הביא אותה ואת בעלה שוב שוב לצפון.

עם כניסתה לתפקיד יו"ר עמותת ידידי ביה"ח היא מציינת "לא התלבטתי אם לקחת על עצמי את התפקיד הזה. אני יודעת שזו משימה גדולה ומחייבת אבל אני רואה בזה אתגר עצום שכרוך בתוכו הרבה סיפוק. השאיפה שלי היא לשנות את פני העמותה, לחשוף אותה ולהכיר אותה לציבור באזור ובראש ובראשונה לפעול לחיבור חם ואמיתי בין עמותת הידידים והמרכז הרפואי פוריה לבין הקהילות שסביבנו. האזור הזה צבעוני, רב גוני ורב תרבותי, התפקיד שלי ושל העמותה הוא ליצור חיבור וקשר עם כולם".

לזהרה ואלי דוידאי שלושה ילדים ונכדה.