אודות המרכז הרפואי

המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה הוקם בשנת 1955 ברמת פוריה, במקום בית חולים "שוויצר" ובמקום בית החולים ליולדות של הכנסייה הסקוטית שהיו עד אז בעיר טבריה. בשנת 2005 הוסב שמו של בית החולים ונקרא היום ע"ש פרופ' ברוך פדה ז"ל, מנכ"ל משרד הבריאות בעבר ומנהל בית החולים בשנים 1974-1976.

המרכז הרפואי יושב על רכס פוריה מעל טבריה ומשרת את אוכלוסיית טבריה, רמת הגולן, עמק הירדן, הגליל התחתון תושבי ערים, כפרים, קיבוצים ומושבים. אוכלוסייה מגוונת של יהודים ובני מיעוטים של אנשים מכל מגוון הקירבה לדת חרדים, מסורתיים, חילוניים, ערבים, מוסלמים ונוצרים, דרוזים וצ'רקסים.

אל האוכלוסייה הקבועה יש להוסיף את חיילי צה"ל החונים במרחב, את חיילי האו"ם ברמה"ג ודרום לבנון, שמפקדתם בטבריה, וכן כ – 80,000 תיירים (חוץ ופנים) הפוקדים את חופי הכינרת, את המקומות הקדושים ואת אתרי הנופש שבאזור, בעיקר בתקופת הקיץ.

המרכז הרפואי מספק לאוכלוסית האזור שרותי רפואה מתקדמים ואיכותיים ברמה אחת עם המרכזים הרפואיים הגדולים. המרכז הרפואי מתגאה בצוות עובדים מיומן ואיכותי, במלונאות מתקדמת ובמיכשור רפואי מן השורה הראשונה. אנו שוקדים דרך קבע על שיפור איכות השרות למטופל, הן מן הפן המקצועי והן מן הפן של אדיבות השרות.

המרכז הרפואי פוריה הינו הראשון מבין בתי החולים הממשלתיים אשר עבר את תהליך האקרדיטציה וזכה לקבל את מדלית הזהב, תו תקן אמריקאי של ארגון ה JCI. עמידה בסטנדרטים של ארגון הJCI הינה ערובה לאיכות ובטיחות. מדליה זו מעידה כי המרכז הרפואי ניצב בשורה הראשונה עם המרכזים הרפואיים המובילים בעולם.

המרכז הרפואי כולל 328 מיטות אשפוז, 12 מיטות לאשפוז יום, 15עמדות דיאליזה וכן 39 עריסות ילודים. המרכז הרפואי אזורי וייחודי המספק שירותים כמעט בכל המקצועות הרפואיים, פרט לכירורגית חזה וניורוכירורגיה. בתחום כירורגית הפה והלסת משמש המרכז הרפואי כביה"ח על-אזורי.

הישגי המרכז הרפואי בכל התחומים הינם רבים ואנו שואפים למצויינות בכל תחומי הרפואה והשרותים הנלווים. בשנים האחרונות נמצא המרכז הרפואי בתנופת פיתוח חסרת תקדים וזאת לאחר שהושלם שדרוג האישפוז במחלקות הפנימיות והקרדיולוגית וכן הוקמה יחידת צנתורי לב ופגייה. בשנת 2011 נחנכה המחלקה חדשה לרפואה דחופה (חדר מיון), וביוני 2012 נפתח האגף החדש לאם וליילוד. האגף אשר עבר שיפוץ והרחבה כולל כיום את כל המערך המיילדותי: חדרי לידה, מחלקת נשים ויולדות, יח' הפרייה חוץ גופית והיח' להריון בסיכון גבוה. בשנת 2014 חנכנו מעבדה חדישה למיקרוביולוגיה והשלמנו בניית מכון MRI ובתחילת 2015 חנכנו את מכון המחקר שהוקם בשתוף עם הפקולטה לרפואה.

המרכז הרפואי מסונף לפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן, בגליל. מאז 2011 מסונפות המחלקות האקדמיות בבית החולים לבית הספר לרפואה בצפת. מהלך זה צפוי לקדם את כל המערך האקדמי בבית החולים והינו חלק בשיפור המתמיד באיכות וברמת השרות הניתן במרכז הרפואי.

כמרכז רפואי אזורי רואים אנו חובה לתת לאוכלוסיה שירותי בריאות באיכות ובזמינות כדומה לשרותים אשר ניתנים במרכז הארץ, תוך גישה אמפתית למטופלים ולבני המשפחות - והדבר ניכר באמון הציבור והמטופלים במרכז הרפואי.

המרכז הרפואי מעסיק כ – 1,000 עובדים בכללם רופאים, כ"א סיעודי ופרא-רפואי ועובדי מינהל ומשק. צוות העובדים מורכב מבני כל הדתות והקבוצות האתניות באזור, ואנו מתגאים במרקם יחסים בריא ואיכותי באשר עובדים זה לצד זה בהרמוניה לאורך שנים.


אתר זה יאפשר לכם ללמוד על המרכז הרפואי ולהתוודע אלינו. כמו כן מאפשר האתר לקבל אינפורמציה מדוייקת על השרותים והמחלקות במרכז הרפואי, להזמין תור במרפאות חוץ ולהתרשם מן העשייה המגוונת במרכז הרפואי. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה או בקשה.

כך נראו בתי החולים בשנותיה הראשונות של המדינה


סקירה - המרכז הרפואי פדה, פוריה

Overview - The Baruch Padeh Medical Center, Poriya


חזור לראש העמוד