יחידה : המרכז לבריאות וספורט

מנהל יחידה

ד"ר גור מיינצר

  • מידע כללי

  • צוות המחלקה

  • דפי מידע

ילדים עם השמנת יתר הינם בסיכון גבוה להתפתחות של בעיות מרובות כולל מחלות קרדיווסקולריות, סוכרת, הפרעות שריריות-שלדיות, סרטן, הפרעות קשב וריכוז, מחלות סרטן שונות ועוד. מעבר לכך, אנו יודעים שילד שמן הופך להיות מבוגר חולה במחלות שונות לרבות מחלת לב איסכמית וסרטן. השמנה בכלל הופכת למגיפה בישראל, כמו גם בשאר העולם, והשמנת ילדים בפרט הופכת להיות דומיננטית יותר ויותר. אחוז הילדים עם השמנת יתר גדל מדי יום וכעת עומד על כשליש מהילדים בחטיבת הביניים. אחוז זה גבוה מהנתונים של השנים הקודמות.

אחוז הילדים עם משקל עודף גבוה יותר בפריפריה: בקרב הילדים בכיתה ז', כ-39% מילדי טבריה הינם עם השמנת יתר. יתרה מכך, אחוז הילדים עם השמנה חמורה (Morbid Obesity) גבוהה באופן משמעותי מזה באוכלוסייה וכולל כ-10% מילדי טבריה.

הטיפול והשינוי של ילדים עם עודף משקל מורכב וכולל שינוי תזונתי, שינוי אורח החיים לאקטיבי ופעיל, שינוי התנהגותי וסביבה תומכת. בבית החולים פדה-פוריה הוקם מרכז ייעודי לילדים עם משקל עודף, היחידי באזורנו, ואשר כולל צוות רב-תחומי לרבות רופאים, תזונאים, יועצת, פזיוטרפיסטית ומאמנת כושר. באמצעות שיעורי ספורט דו-שבועיים, מפגשים אישיים עם הילדים והוריהם, מפגשים קבוצתיים והרצאות אנחנו פועלים לשנות את אורח החיים של הילד ומשפחתו לבריא ופעיל.

פעילות המרכז אינה מוגבלת רק למרכז עצמו, ואנו פועלים גם בשיתוף עם מכללות, אוניברסיטאות, בתי ספר יסודיים ותיכוניים ומועצות אזוריות במטרה לקדם אורח חיים בריא ואקטיבי באזורנו, להוריד את אחוז הילדים עם השמנת היתר ולהקנות להם עתיד בריא וטוב יותר.

מעבר לדף קרדיולוגיה ילדים
 מנהל המרכז: ד"ר גור מיינצר
צוות המרכז

מר חגי שחר - תזונאי

גב' תמר עמירם - פיזיותרפיסטית
גב' אמה רוזנסטון אמיתי - מאמנת
גב' טל מורי - יועצת חינוכית