שר הבריאות נפגש עם צוות הקורונה

שר הבריאות, ניצן הורוביץ, הגיע לביקור ראשון במרכז הרפואי פדה-פוריה. במהלך הביקור במתחם החיסונים בביה"ח כל אנשי צוותו של השר התחסנו בחיסון השלישי, זאת לאחר שמוקדם יותר התקבלה ההחלטה על הורדת גיל המתחסנים ל30 .

ניצן הורוביץ שר הבריאות הגיע ביום שלישי, 24.8.21 לביקור ראשון במרכז הרפואי פדה-פוריה. לביקור התלוותה גם ח"כ ג'ידא רינוואי זועבי, לשעבר מנכ"ל עמותת ידידי ביה"ח פוריה. מנהל המרכז הרפואי ד"ר ארז און, פתח את הביקור בסקירה על המרכז הרפואי והדגיש, "אני יודע שאתם מכירים את הנתונים אבל חשוב לי להצביע על הפערים העמוקים בין הצפון למרכז. אי השוויון הוא בנפשנו, אנחנו חשים אותו כאן יום יום. האוכלוסייה שלנו חולה יותר, התמותה פה גבוהה יותר... המשימה שלנו היא להוסיף כאן שירותים רפואיים חסרים וליצור שובר לאי השוויון. דוגמא בולטת לכך היא העובדה שאנחנו ביה"ח היחיד שמתנהל ללא מכון לרפואה גרעינית (מיפוי איזוטופים). המשמעות היא שחולה שצריכה להיכנס היום לניתוח שד, אנחנו נאלצים להסיע אותה למיפוי בביה"ח רמב"ם ורק אחר כך היא חוזרת לכאן לניתוח". 

במהלך הסיור הגיעו השר ואנשי צוותו למתחם החיסונים, השר בישר על כך שלפני שעה קלה הוחלט להרחיב את גילאי המתחסנים לגילאי 30 ומעלה ובהזמנת מנהל המרכז הרפואי ד"ר און החליטו חברי הצוות של השר, להתחסן במקום. קוזיתא ליבאי, המפקחת האפידמיולוגית, עדכנה כי  עד כה במסגרת קמפיין החיסון השלישי- מתחסנים ומנצחים, חוסנו למעלה מ500 מעובדי המרכז הרפואי.

 השר הורוביץ ביקר במחלקות הייעודיות לטיפול בחולי קורונה ושוחח עם ד"ר סובח סובח, מנהל מח' קורונה, ד"ר משה מתן, מנהל מחלקת טיפול נמרץ קורונה, בלה מונסטרסקי, אחראית מערך הקורונה, מוחמד סועאד אח אחראי במחלקת קורונה, ואחמד בלאונה האח האחראי במחלקת טיפול נמרץ קורונה. השר הודה לצוות על המאמץ המתמשך, ועל ההתגייסות המלאה למאבק בנגיף הקורונה.

נציין כי במרכז הרפואי פדה-פוריה טופלו מאז מרץ 2020 למעלה מ2,200 חולי קורונה. במעבדת בדיקות הקורונה בביה"ח בוצעו מאז תחילת השנה למעלה מ100,000 בדיקות.

השר אמר ביציאה ממחלקת הקורונה, "אני שומע מהצוות כאן שרוב החולים שנמצאים במצב קריטי אינם מחוסנים, המסר הוא חד משמעי וברור, החיסון מגן מפני תחלואה קשה. היום הרחבנו פעם נוספת את מעגל המתחסנים ואנחנו שוב קוראים לציבור בואו להתחסן ! האסטרטגיה שלנו היא שילוב של חיסון עם חיזוק מערכת הבריאות. גם המרכז הרפואי פדה-פוריה מתמודד עם הקורונה ועם אתגרים נוספים, אנחנו פה היום כי חשוב לנו להיות כאן, ולתמוך בצוותים שעושים עבודת קודש ואנחנו נדאג גם לתוספת תקנים לחיזוק המרכז הרפואי ".