בהוקרה לרב כרמל -המתנדב במחלקת קורונה

תעודת הוקרה והערכה מיוחדת של המרכז הרפואי פדה-פוריה, הוענקה למתנדב המסייע למטופלים במחלקות הקורונה, הרב שמעיה כרמל.

בטקס חגיגי שהתקיים ביום שני, 22.3.21 , העניק מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה, ד"ר ארז און, אות הוקרה והערכה ייחודי למתנדב, הרב שמעיה כרמל. הרב כרמל שחלה בקורונה לפני כחצי שנה והחלים, החליט להקדיש מזמנו, להתנדב ולסייע לחולי הקורונה המאושפזים במרכז הרפואי פדה-פוריה. מאז הוא מגיע , מספר פעמים בשבוע ולאחר התמגנות מלאה הוא נכנס למחלקה, מסייע לחולים ועוזר להפיג את בדידותם.

הרב כרמל, תושב נוב שברמת הגולן, הוא מנהל האולפנית בטבריה, לדבריו מאז שהחל להתנדב במחלקת הקורונה, הוא משתף את התלמידות בחויות המיוחדות שלו מהמפגש עם חולי הקורונה. "חשבתי מה אני יכול לעשות טוב לאחר שחליתי בקורונה והחלמתי, והחלטתי להתנדב במקום שצריכים אותי. אני מגיע למחלקה פעמיים או שלוש בשבוע, עובר ומבקר את החולים, מכין להם שתיה חמה, עוזר להם לאכול אם צריך , משוחח איתם, מה שצריך...אני מלא הערכה והוקרה לצוות של המחלקה, המסירות, ההשקעה והסבלנות שלהם זה לא יאמן וראוי לכל ההערכה של כולנו ".

ד"ר און,  העניק לרב שמעיה תעודת הוקרה ואמר , " בשם המטופלים ובני משפחותיהם, אנו מודים לך ומברכים על הנכונות וההשקעה למען המטופלים. מדובר בפעילות התנדבותית ייחודית ומורכבת, אשר מחייבת התמגנות מלאה והתמודדות לא פשוטה.  במהלך פעילותך אתה מגיע למספר שעות,  מסייע לחולים, אם בשיחה, אם בשתייה חמה, או תשומת לב ואוזן קשבת, ברגישות ובאהבת האדם שבך אתה מצליח להקל עליהם את תחושת הבדידות והמועקה ולרומם את רוחם ".