תיקון מסתם בלב באמצעות התקן חדשני

במערך הקרדיווסקולארי של המרכז הרפואי פדה-פוריה החלו לבצע תיקון מסתם לבבי באמצעות התקן חדשני אשר מאפשר את תיקון המסתם באמצעות צנתור וללא צורך בניתוח .

 במרכז הרפואי פדה-פוריה בוצע השבוע לראשונה, תיקון מסתם מיטראלי בצנתור באמצעות התקן חדשני. מדובר בגישה המבוצעת במרכזים רפואיים בודדים בארץ  במערכת חדשה בשם PASCAL , פסקל.

ד"ר דורון סודרסקי, קרדיולוג בכיר במערך הלב, מסביר, "ביצענו את הפרוצדורה הראשונה עם המערכת החדשה במטופלת בת 86 שסבלה מקוצר נשימה בזמן פעילות גופנית. היא אובחנה עם דליפה חמורה של המסתם המיטראלי. היה ברור לנו שבשל מצב בריאותה לא ניתן לבצע ניתוח ולכן הוחלט לבצע את הפרוצדורה הזעיר פולשנית באמצעות צנתור".  את הפעולה המורכבת בצעו יחד, צוות יחידת הצנתורים, בראשות  ד"ר קוזניץ ופרופ' קרסו, מנהל היחידה להדמיה בלתי פולשנית. 

ד"ר עידו בירתי, מנהל מערך הלב במרכז הרפואי מסכם ,"יתרונו הגדול של ההתקן החדש שהוא מאפשר תיקון של מסתם לבבי ללא צורך בניתוח. הפעולה בוצעה בהצלחה והמטופלת שוחררה לביתה כבר למחרת. זה עוד צעד חשוב שמקדם את המערך הקרדיווסקולארי שלנו לשורה הראשונה של מערכי הלב המובילים בישראל".