מרפאה למחלימים מקורונה בפדה- פוריה

נויה אבנעים (19) החלימה מקורונה אך עדיין סובלת מתופעות שונות ולכן הגיעה למרפאה המחלימים מקורונה, שנפתחה בחודש שעבר במרכז הרפואי פדה-פוריה

מרפאת המחלימים החדשה, במרכז הרפואי פדה-פוריה נפתחה בחודש שעבר במטרה לאפשר ביצוע מעקב וטיפול במחלימים אשר השתחררו מאשפוז במחלקות הקורונה של המרכז הרפואי, כמו גם למחלימים מהקהילה.

נויה אבנעים בת ה19 ממושב הזורעים הגיעה למרפאה כשלושה שבועות לאחר שהחלימה מקורונה. " מאז שחליתי אני סובלת מחולשה ושיעול.  לכן, ברגע ששמענו על המרפאה החדשה, כאן בביה"ח, מייד קבעתי תור".

בראש המרפאה עומד  ד"ר נזאל סלאח, מומחה ריאות ורופא בכיר בשירות הריאות של המרכז הרפואי. המרפאה היא רב תחומית, במידת הצורך מקבלים  המטופלים הפניה לבדיקות משלימות. במסגרת הביקור במרפאה עוברים  המטופלים בדיקת רופא ריאות, בדיקת תפקודי ריאות, וכדומה. בסוף הביקור הם מקבלים מכתב סיכום, אשר כולל המלצות להמשך טיפול. ד"ר סלאח ציין, "אנחנו מתמודדים עם מגיפת הקורונה כבר שנה, וראינו שרבים מהמחלימים ממשיכים לסבול מתופעות שונות גם לאחר שהבריאו, הם סובלים מתופעות כמו עייפות, תשישות, קשיי נשימה, קשיים בריכוז. פתחנו את המרפאה כדי לסייע להם ולתת מענה מלא ומתמשך שנועד להשלים את הטיפול בתופעות הללו ".
 
נויה ציינה בתום הבדיקה, "זה מאד נגיש ונוח, הכל במקום אחד. אני רוצה להודות על היחס האישי של הצוות והשירות שנותן לי כמחלימה תחושה שאני בידיים טובות ".

ניתן לזמן תור למרפאה באמצעות מוקד זימון תורים של המרכז הרפואי, יש להביא הפנייה והתחייבות. לפי הצורך, יונחו המטופלים על ידי נציגת המוקד לזימון תורים, בנוגע לבדיקות המקדימות אותן יצטרכו להביא עימם לביקור במרפאה.

המרפאה נותנת שירות  בימי שני בין השעות 08:00 עד 12:00 , בקומה התת קרקעית מתחת למיון- ליד הדיאליזה
ניתן לקבוע תור במוקד זימון תורים: 8891*