שירות חדש! טיפול רפלקסולוגי לנשים בהריון

חדש באגף לאם ולילוד של המרכז הרפואי פדה-פוריה, טיפול רפלקסולוגי לנשים בהריון ! השירות החדש ניתן ללא עלות ומסייע להפחתת הכאב, הרפיה, הרגעה וירידת המתח, הסדרת הצירים ולזירוז הלידה.

שירות חדש לנשים בהריון.  באגף לאם וליילוד של המרכז הרפואי פדה-פוריה מציעים
החל מינואר 2021 , טיפול רפלקסולוגי לנשים המאושפזות ביחידה להריון בסיכון גבוה וליולדות בחדר לידה כשהן בשלב הלטנטי (לידה לא פעילה). הטיפול הרפלקסולוגי , ניתן ללא עלות כשירות שמסייע בהפחתת הכאב, הרפיה, הרגעה, ירידת מתח, הסדרת צירים וזירוז לידה .

המטפלת היא בלהה אלעד, מיילדת וותיקה ורפלקסולוגית. " החלטנו להוסיף טיפול רפלקסולוגי כשירות נוסף ליולדות שלנו כדי להקל עליהן ולשפר את חווית הלידה. אני מטפלת בכפות הרגליים עם שמנים אתריים להרגעה , משך הטיפול כ 30-40 דקות. בזמן הטיפול אנחנו מעממים את האורות ויוצרים אווירה רגועה ונעימה כדי לאפשר ליולדת  להתנתק ולהירגע".

ד"ר יורי פרליץ, מנהל היחידה להריון בסיכון גבוה, ציין " אנחנו שמחים להציע את השירות החשוב הזה לנשים שבוחרות ללדת אצלנו. חשוב לנו להתאים את טכניקות הטיפול לכל מקרה. בחדר הלידה היא פועלת ע"י יצירת גירוי והמרצה של המערכת ההורמונלית להפריש חומרים שונים שיביאו להגברת הצירים ולריכוך והבשלה של צוואר הרחם.  הטיפול הרפלקסולוגי גורם לתחושת רגיעה ומפחית כאב. במחלקת יולדות הטיפול  שונה במעט, ומאופיין בלחיצה על אזורים שונים בכף הרגל אשר גורמים לירידת המתח, ותחושה של  היולדת. מהניסיון שלנו ניכר  שהטיפול עוזר ותורם להרגשה טובה יותר של היולדת ".

בלהה אלעד, שעבדה כמיילדת באגף לאם ולילוד במשך  40 שנה הוסיפה, " לפני 10 שנים למדתי  רפלקסולוגיה כדי לסייע  ליולדות . במהלך הטיפול אני מגדירה זמן שבו אנחנו יכולות לדבר ולהתייעץ על הכל ובשאר הטיפול להתנתק מכל מה שמטריד אותה. בכפות הרגליים נמצאת מפת האנטומיה של כל הגוף, אני מתמקדת באזור הגינקולוגי וכך אני מתאימה את טכניקות הטיפול למצב האישי של היולדת, יולדת שצריכה זירוז תקבל טכניקה שונה מיולדת בשבוע מוקדם שנמצאת  בשמירת הריון והיא  לחוצה ומוטרדת וצריכה הרפיה ורגיעה."

רז שגיא, ממושב רמות, היתה מאושפזת בשמירת הריון במשך חודשיים, " בלהה נגשה אליי והציעה לי טיפול רפלקסולוגיה כמובן שהסכמתי. מעבר לטיפול המקצועי והמרגיע יש לנו שיחות עמוקות אני מרגישה שיש לי למי לפרוק וזה מטעין לי את הגוף, בלהה מרגיעה אותי ומכניסה אותי לפרופורציות ולמקום שפוי, זה הדבר הכי טוב שיכולתי לבקש בתקופה הלא פשוטה שלי פה. "

גלי דרור, משער הגולן, סיפרה גם היא על החוויה,  " בלהה נכנסה לחדרי בתחילת הלידה, הציגה עצמה ושאלה אם ארצה טיפול רפלקסולוגי. שמחתי מאוד ,  הטיפול הרגיע אותי. המגע המרגיע פשוט גרם לצירים להיות חלק מתהליך שלם, ולגוף לקבל אותם בנחת. כשסיימה את הטיפול פרצתי בבכי , זה לא היה בכי של כאב אלא בכי של שחרור וחיבור; הבנה שהתהליך תכף מגיע להשלמה ויהיה לנו ילד. החוויה פשוט עוצמתית ומעצימה, ובעיקר מקדמת לידה טובה ובריאה. לאורך כל הלידה בלהה נשארה איתי, עיסתה, לחצה, ליטפה, דאגה לשלומי. היתה לידה חלומית! קלילה, מהנה! רגע שעלול להיות מפחיד, כואב וקשה- נעטף כולו בשמחה, הנאה ותחושת משפחתיות. הרגשתי מוקפת בענן של אהבה ותמיכה. כמובן שגם ההחלמה וההתאוששות בהתאם- ללא תפרים, עם הרגשה מצוינת פיזית ורגשית.
בעיניי, הבחירה שלכם כמרכז רפואי להציע שירות כזה, הוליסטי חדשני ומתקדם, מעידה יותר מכל על הרוח שלכם, על המקצוענות והאנושיות, החדשנות והיוזמה!"