ניתוח מורכב לכריתת ריאה

ביחידת ניתוחי חזה של המרכז הרפואי פדה-פוריה, בוצע לראשונה, ניתוח מורכב לכריתת ריאה. על הריאה שנכרתה היה גידול סרטני שאף יצר דלקת חסימתית בכל הריאה.

מיכאל טוקרב (73) מקרית שמונה אובחן עם גידול סרטן ריאה מורכב, שיצר חסימה של דרכי האויר וכתוצאה מכך התפתחה דלקת חסימתית בכל הריאה. לדברי ד"ר רוני בן-אבי, מנהל יחידת ניתוחי חזה שבמערך הקרדיווסקולארי של המרכז הרפואי פדה-פוריה, "בשל התהליך הדלקתי לא הייתה אפשרות לטיפולים אונקולוגיים כמו כימותרפיה או הקרנות, לכן, בתיאום עם האונקולוג המטפל החלטנו לבצע ניתוח לכריתת הריאה. זהו ניתוח מורכב ומסוכן".

ביום ראשון, 4.10.20 מיכאל עבר ניתוח לכריתת הריאה, "זו פעם ראשונה שאנחנו מבצעים כאן במרכז הרפואי פדה-פוריה את הניתוח המורכב הזה. זהו ניתוח מורכב שיש בו סיכונים שקשורים לתפקוד הלב, בשל השינויים ההמודינמיים הכרוכים בכריתת ריאה שלמה. בניתוח שארך כשמונה שעות, הצלחנו להסיר את הגידול באופן מלא ולהתגבר על התהליך הדלקתי. היום, שבוע אחרי הניתוח, לשמחתנו הרבה, מיכאל יכול להשתחרר ולחזור הביתה". 

 זמן קצר לפני שעזבו את המרכז הרפואי בדרכם הביתה, אמרה לנו דינה, אשתו של מיכאל, "אני מאד מאד מתרגשת ורוצה להודות לכל הצוות פה. פגשנו צוות מיוחד במינו שנותן את כל הלב והנשמה. החל מנטלי וידרו, מזכירת היחידה שהיתה איתנו בקשר יום יום, דרך הצוות ביחידה לטיפול נמרץ לב ובמיוחד ד"ר בן אבי שניתח את מיכאל ואני מרגישה שהוא ממש החזיר לי אותו... מאד חששנו שתהיה התדרדרות במצב שלו, וכל כך שמחתי כשהוא התחיל להתאושש אחרי הניתוח והוא מרגיש יותר טוב".