פתיחת מחלקה שלישית לחולי קורונה

בשל העלייה המשמעותית במספר החולים, נפתחה במרכז הרפואי פדה-פוריה מחלקה שלישית לטיפול בחולי קורונה.

ביום רביעי  23.9.20 הושלמו ההכנות וההערכות לפתיחת מחלקה נוספת ייעודית לטיפול בחולי הקורונה. לאחר שנפתחו שתי מחלקות מחלקה ייעודית לחולי קורונה ומחלקת טיפול נמרץ קורונה( שתיהן בתוך מחלקה פנימית ב') , הוחלט להשלים את ההכנות ולפתוח מחלקה שלישית לטיפול בחולי קורונה, אשר כוללת  20 מיטות אשפוז נוספות.  סה"כ במרכז הרפואי כעת 60 מיטות אשפוז לחולי קורונה, מתוכן 12 מיטות טיפול נמרץ . 
 
לדברי שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי, "פתיחת מחלקת קורונה והתאמתה דורשת תהליך מורכב והתגייסות כלל צוותי האחזקה והלוגיסטיקה שלנו. בהכשרה מסוג זה נדרשת הוספת  עמדות ניטור ממוחשבות, התקנת מצלמות ומסכים בכדי שהצוות המטפל יוכל להשגיח על כל אחד מהמטופלים 24 שעות ביממה. הכל תוך הקפדה  על נהלי הבידוד וההתמגנות הנדרשים".

נכון ל23.9   מאושפזים במרכז הרפואי פדה-פוריה  22 חולי קורונה, 11 מתוכם במצב קריטי או קשה.

ד"ר הגר מזרחי, מנהלת המרכז הרפואי (בפועל), סיכמה, " אין ספק שהתמודדות עם הגל השני מורכבת יותר. מספר החולים הקשים הדורשים טיפול אינטנסיבי ומורכב עולה בהתמדה ולצערנו הגל הזה מתאפיין בעליה במספר החולים הקשים והקריטיים הצעירים.  העומס על הצוות שלנו הוא קשה ומתמשך על פני חודשים. אני רוצה לשבח את הצוות, מכל הסקטורים, ובכלל זה הצוותים הסעודיים, הפרא רפואיים, ולא פחות חשובים הצוותים הלוגיסטיים ועובדי המשק.  כולם מפגינים מקצועיות ממדרגה ראשונה, מחויבות, מסירות, והבנה שאנחנו במצב חירום. כולנו ביחד בחזית ההתמודדות נגד נגיף הקורונה".