קורס הכנה ללידה בדיר חנא

מועדון היולדות בייבי סטארט והאגף לאם וליילוד במרכז הרפואי פדה פוריה, ארגנו לראשונה, קורס הכנה ללידה לנשות דיר חנא.

קורס הכנה ללידה הראשון לנשות דיר חנא הסתיים בהצלחה ביום ראשון 23.8. הקורס הוא יוזמה של מועדון היולדות של המרכז הרפואי פדה-פוריה, בייבי סטארט, בשיתוף פעולה עם
המועצה מקומית והמתנ"ס בדיר חנא.

הקורס כלל שני מפגשים, בהובלתה של ד"ר נרדין סאלם ח'טיב, רופאה במחלקת יולדות,  ובהדרכתה של נדיה חטיב, מיילדת בכירה באגף לאם וליילוד. ד"ר נרדין סאלם חטיב פתחה את המפגש הראשון שהתקיים במתנ"ס בדיר חנא, "אני רוצה לברך על שתוף הפעולה הזה שיוצא לדרך בברכת המועצה.  עבורי זה רגע מרגש כרופאה במרכז הרפואי פדה-פוריה  ותושבת דיר חנא...קורס הכנה ללידה מאפשר לך לעבור את הלידה בצורה טובה ונעימה מבחינה נפשית ורוחנית ולהיות פעילה ומודעת למה שמצפה לך בלידה. אני מזמינה אתכן להגיע וללדת אצלנו, במרחק  25 דקות נסיעה בלבד. מעבר למקצועיות אנחנו מבטיחים יחס חם, מענה לכל השאלות וליווי גם  לאחר הלידה".

המיילדת נדיה חטיב, הסבירה למשתתפות על שלבי הלידה השונים, נתנה להן טיפים להתמודדות עם הצירים כמו נשימות ותנוחות טבעיות אשר יסייעו להן בהקלה על הכאבים בזמן הצירים. בהמשך נדיה הדגימה למשתתפות באמצעות בובה ודגם אגן את תהליך הלידה.

במפגש השני התארחו הנשים במועדון היולדות בייבי סטארט שבמרכז הרפואי פדה-פוריה , ואף סיירו וקיבלו הסברים,  במיון יולדות, חדרי הלידה, מחלקת יולדות ובתינוקייה.

חוליד חוסין, אחת המשתתפות אמרה, "זה הריון ראשון ויש לי הרבה חששות לקראת הלידה, בזכות הקורס למדתי דברים חדשים שלא ידעתי, מאוד מרגיע לדעת שיש מענה לכל שאלה גם מהבית, הסיור ממש עזר לי, התרגשתי לפגוש אנשי צוות ולהכיר מקרוב את חדרי הלידה והתינוקייה עוד לפני הלידה. רואים שכולם נחמדים, אני מרגישה יותר נינוחה ורמת הלחץ ירדה".

רחלי אהרון, רכזת מועדון בייבי סטארט סיכמה  " השאיפה שלנו היא לתת לנשים במהלך ההיריון את הידע והכלים לקראת הלידה בכדי שיגיעו מוכנות ורגועות. אנחנו כבר מתכננים פעילויות נוספות לנשות דיר חנא, הרצאות וסדנאות לנשים בהריון וגם פעילות לאימהות עם התינוקות".