מחלקה ייעודית לחולי קורונה במרכז הרפואי פדה-פוריה

במרכז הרפואי פדה-פוריה נפתחה מחלקה ייעודית ומבודדת לטיפול בחולי קורונה.

ביום חמישי בערב, 12.3.20 הושלמו ההכנות וההערכות לפתיחת מחלקה נפרדת וייעודית לטיפול בחולי הקורונה. בהתאם להנחיות משרד הבריאות, והאגף לשעת חירום נפתחה בסוף השבוע מחלקה ייעודית לטיפול בחולי קורונה, הכוללת 30 מיטות אשפוז. 
 
המחלקה הייעודית נפתחה במקום מחלקה פנימית ב' זאת לאחר שהמטופלים במחלקה זו הועברו למחלקה פנימית א'. לדברי שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי, "תוך ימים ספורים ובעבודה מאומצת של צוותי האחזקה והלוגיסטיקה שלנו הכשרנו מתחם ייעודי הכולל מתחם נפרד לצוות המטפל, סגירה של תחנת האחיות באמצעות לוחות פרספקס שקופים, התקנת מצלמות ומסכים בכדי שהצוות המטפל יוכל להשגיח על כל אחד מהמטופלים 24 שעות ביממה. הכנו תא מיוחד עם שתי דלתות דרכו מועבר ציוד רפואי לצוות המטפל, ניתקנו את מערכת המיזוג למחלקה זו. הכל תוך הקפדה  על נהלי הבידוד וההתמגנות הנדרשים, כולל הוצאת פסולת וכביסה  באמצעות דלת יציאה שונה ונפרדת ".

נכון להיום, מאושפזים במחלקה הייעודית 3 חולי קורונה, נהג אוטובוס התיירים שמאושפז במרכז הרפואי מאז ה4.3 – מצבו בינוני , תיירת אמריקאית שמאושפזת מאז ה 11.3 – מצבה בינוני . תושב טבריה ששב מביקור משפחתי בצרפת, נכנס מידית לבידוד ביתי , כשחש ברע, אושפז במחלקה הייעודית ביום שישי 13.3, מצבו קל . בראש המחלקה עומד ד"ר משה מתן מומחה טיפול נמרץ והאחות האחראית היא אילנה עשהאל (אחות אחראית פנימית ב') .

ד"ר הגר מזרחי, מנהלת המרכז הרפואי (בפועל), סיכמה, " המתחם מבודד ואין גישה אליו למעט צוות מטפל. הצוות מקבל את כל הציוד הנדרש כדי להתמגן ולשמור על בטיחותו, והיחידה למניעת זיהומים מפקחת ומדריכה את הצוותים  באופן צמוד . אני מבקשת לשבח את ההתגייסות של כל הצוות במרכז הרפואי, מכל הסקטורים ובכלל זה הצוותים הסעודיים, הפרא רפואיים, ולא פחות חשובים הצוותים הלוגיסטיים ועובדי המשק.  כולם מפגינים מקצועיות ממדרגה ראשונה, מחויבות, מסירות, והבנה שאנחנו במצב חירום. כולנו ביחד בחזית ההתמודדות נגד נגיף הקורונה".