קיצור קיבה באותו יום לשלושה אחים

ביום אחד עברו שלושת האחים למשפחת מסעוד ניתוח מעקף קיבה על ידי ד"ר מועאד פארג', מנהל המחלקה הכירורגית במרכז הרפואי פדה-פוריה.

מוחמד מסעוד (23) , אחותו שכיבה מסעוד (21) והאחות הצעירה מייסלון מסעוד (19) עברו כולם באותו יום , ניתוח מעקף קיבה, במחלקה הכירורגית של המרכז הרפואי פדה-פוריה. מוחמד (188 ק"ג) , האח הגדול סיפר שהוא היה הראשון שהחליט לעבור את הניתוח אבל היסס לפני שקיבל החלטה. עוד הוא מהסס החליטו אחיותיו, שכיבה ומייסלון, שתיהן עברו את ה120 ק"ג , שהן לא מוותרות על איכות החיים ומתקדמות עם הניתוח. יומיים לאחר מכן, שלושת האחים שאושפזו יחד במחלקה הכירורגית, מרגישים טוב ושמחים לפתוח דף חדש. "רוב העבודה שלי פיזית, הרגשתי שאני מוגבל ויש דברים שקשה לי לעשות, לא רציתי להמשיך לסבול ושזה ישפיע על המצב הבריאותי שלי " מסכם מוחמד. ומייסלון הצעירה מוסיפה, "עדיף לעבור את זה ביחד, ככה זה יותר קל ואנחנו מחזקים אחד את השני".

 ד"ר מועאד פארג', מנהל המחלקה הכירורגית אשר ניתח את שלושת האחים מסביר, "ראשון ניתחתי את מוחמד. מדובר בניתוח מעקף תרסריון בהשקה אחת, זה ניתוח חדשני שמבוצע במספר קטן של בתי חולים בארץ. בניתוח הזה שומרים על שוער הקיבה וקובעים את אורך המעי הדק שיהיה תיפקודי לאחר הניתוח. היתרון של הניתוח החדשני הוא  שאנחנו מבטיחים ירידה יפה במשקל ומורידים למינימום את הסיכון להפרעות תזונתיות שקשורות לתת תזונה.  אחרי מוחמד נתחנו את  שתי האחיות, הראשונה עברה ניתוח מעקף קיבה והשנייה מיני ניתוח מעקף קיבה" .

ד"ר פארג' הוא המומחה הראשון שהחל לבצע בארץ את הניתוח מעקף תריסריון בהשקה אחת, הניתוח החדשני אותו עבר מוחמד, "בחודשים האחרונים מספר הניתוחים שאנחנו מבצעים עלה בצורה ניכרת. אנחנו מגיעים לכ20 ניתוחי מעקף קיבה בחודש ומגמת העלייה תמשך. אנחנו מבצעים שורה של ניתוחים בריאטריים כולל ניתוחים חוזרים מורכבים או ניתוחים לחולים עם סיבוכים כתוצאה מניתוחים קודמים. יש לנו במחלקה שלושה מנתחים בכירים ומאד מנוסים בתחום. לאחרונה משרד הבריאות אישר אותנו כמרכז לטיפול בהשמנת יתר חולנית ובסיבוכי המחלה".

משפחת מסעוד מתגוררת בבית ג'אן, מוחמד ציין שקיבל המלצה חמה להגיע לד"ר פארג' והוא שמח על כך "שמענו על ד"ר פארג' והחלטנו כולנו לעבור את הניתוח בבי"ח פוריה, גם לא רצינו לחכות הרבה זמן כי אחותי סטודנטית ושמחנו שקבעו לנו תור ממש מהר".